2021 m. gegužės 11 d.

Žmogaus teisių principais grįstuose mokymuose – rekordinis dalyvių skaičius bei nuoširdžios dalyvių padėkos

Seimo kontrolierių įstaigos organizuotose nuotolinių trijų dienų mokymų sesijose iš viso sudalyvavo daugiau nei pusantro tūkstančio asmenų. Seimo kontrolierius Augustinas Normantas pasidžiaugė, kad organizuojami mokymai jau tapo gražia tradicija, kuria Seimo kontrolierių įstaigos darbuotojai siekia prisidėti prie laisvės apribojimo vietose esančių pažeidžiamų asmenų gerovės užtikrinimo bei darbuotojų kompetencijų plėtojimo. 

Šių metų gegužės 6 d. vykusių specializuotų pataisos įstaigų darbuotojams skirtų nuotolinių mokymų metu Seimo kontrolierius pripažino, jog viliasi, kad gausus pataisos įstaigų pareigūnų susidomėjimas mokymais rodo kintantį požiūrį į bausmių vykdymą. Dar daugiau, kreipdamasis į Kalėjimų departamento ir pataisos įstaigų vadovus, Seimo kontrolierius atviravo, jog nuoširdžiai tikisi, kad surengti mokymai, orientuoti į supratimo apie žmogaus teises didinimą, padės ieškoti žmogaus teisių principais grįstų problemų sprendimo. 

„Svarbu, kad suprastume, jog žinių apie žmogaus teises niekada nebus per daug, o turimos žinios visuomet pravers sprendžiant įvairiausius klausimus, susijusius su nuteistųjų priežiūra kasdieniame darbe, todėl linkėdamas turiningų mokymų ir konstruktyvių diskusijų noriu priminti, kad nuo jūsų pastangų ir atsakingo darbo priklauso, ar nuteistieji tinkamai reintegruosis į visuomenę“, – pastebėjo Seimo kontrolierius Augustinas Normantas, sveikindamas mokymų dalyvius. 

Didelio socialinės globos įstaigų darbuotojų susidomėjimo sulaukę mokymai „Žmogaus teisių principais grįsta asmenų priežiūra socialinės globos įstaigose: kur galima tobulėti?” buvo pakartotinai vedami net dvi dienas – balandžio 29-ąją bei gegužės 7-ąją. Prie mokymų turinio prisidėjo ir Lietuvos psichologų sąjungos prezidentė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto psichologė Valija Šap, pristatydama pranešimą „Psichologo paslaugos socialinės globos įstaigose: iššūkiai ir galimybės“. 

Seimo kontrolierių įstaigos Žmogaus teisių biuro vadovas Vytautas Valentinavičius mokymų metu socialinės globos namų darbuotojus supažindino su Seimo kontrolierių įstaigos veikla žmogaus teisių apsaugos srityje bei pripažino, kad viliasi, jog Seimo kontrolierių įstaigos darbuotojų pristatytos gerosios praktikos realizavimas bus įgyvendinamas ir bus pastebimas nacionalinės kankinimų prevencijos funkcijų vykdymo metu lankantis Lietuvoje esančiose socialinės globos įstaigose. 

Susijusios naujienos