2021 m. vasario 4 d.

Seimo Žmogaus teisių komiteto posėdyje Seimo kontrolierius atkreipė dėmesį į skaudžiausias žmogaus teisių problemas

Vaikų galimybės mokytis ir bendrauti, smurtas artimoje aplinkoje ir integracija įkalinimo įstaigose. Tokias problemas trečiadienį Seimo Žmogaus teisių komiteto posėdyje išskyrė jame dalyvavę įstaigų kontrolieriai. Komiteto posėdyje taip pat kalbėta apie žmonių su negalia teises bei Stambulo konvencijos ratifikavimą.

Seimo kontrolierius, įstaigos vadovas Augustinas Normantas, kalbėdamas apie iššūkius žmogaus teisių srityje, išskyrė problemas įkalinimo įstaigose. Anot A. Normanto, šiose įstaigose kilo problemų ir dėl pandemijos, taip pat svarbu išskirti tam tikrus nepamatuotus ribojimus žmogaus teisių ir laisvių srityje.

Seimo kontrolieriaus teigimu, reikėtų atkreipti dėmesį ne tik į sveikatos apsaugos problemas, bet ir socializacijos klausimą. Kaip sakė A. Normantas, ypač aktualu išėjusių į laisvę žmonių integravimas į mūsų visuomenę.

„Pamirštame, kad jie tampa mūsų visuomenės nariais. Priklausomai nuo to, koks bus požiūris į juos, kaip vyks socializacija, tokius turėsime bendrapiliečius“, – kalbėjo Seimo kontrolierius.

Įstaigos vadovas pabrėžė, kad, atlikus tyrimus dėl esminių žmogaus teisių problemų, pirmiausiai reikėtų išskirti neįgaliųjų teises.

„Jau anksčiau kėlėme klausimą dėl žmogaus, turinčio negalią, prieinamumo dalyvauti rinkimuose. Supratome, kad galima tai padaryti, tai nereikalauja itin didelių sąnaudų, bet tai yra žmogaus orumo klausimas. Jei žmogus turi kažkaip važiuoti kiemais, kad galėtų pasiekti balsavimo vietą, tai neprisideda prie orumo“, – akcentavo A. Normantas.

Pasak jo, reikėtų akcentuoti ir smurto artimoje aplinkoje problemą. Atlikus tyrimą, Seimo kontrolierius jau anksčiau pabrėžė būtinybę ratifikuoti Stambulo konvenciją.

„Tai yra vienas tarptautinių instrumentų, kuris suteiktų galimybes šioje srityje dirbančioms nevyriausybinėms organizacijoms dar labiau pasiekti, kad šios problemos būtų sprendžiamos“, – tvirtino A. Normantas.

Seimo kontrolierius taip pat apgailestavo, kad neturime žmogaus teisių mokymo vizijos. Toks mokymas turėtų būti vykdomas nuo darželio iki aukštosios mokyklos, kalbėjo A. Normantas.

Skaitykite visą straipsnį naujienų portale Lrt.lt: https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/1335802/atkreipe-demesi-i-skaudziausias-visuomenes-problemas-tarp-ju-vaiku-raida-ir-bendravimo-trukumas-karantino-metu

Susijusios naujienos