2021 m. birželio 18 d.

Seimo kontrolierius: Užsieniečių registracijos centro gyventojams užtikrinamos tik minimalios sąlygos

Seimo kontrolierius, Įstaigos vadovas Augustinas Normantas penktadienį lankėsi Užsieniečių registracijos centre. Vertindamas sieną kirtusių asmenų apgyvendinimo sąlygas, Seimo kontrolierius netruko pripažinti, kad gyventojams yra užtikrinamos viso labo minimalios sąlygos – lovos, dušai, tualetai. Seimo kontrolierius lankymosi Centre metu atkreipė darbuotojų bei atsakingų institucijų dėmesį, kad itin trūksta vertėjų, stringa komunikacija, teisinės bei psichologinės pagalbos teikimas. 

 „Žmonės patiria didžiulį stresą, todėl mūsų pareiga yra suprantama kalba paaiškinti, kaip galima paprašyti prieglobsčio bei suteikti kitą rūpimą teisinę informaciją. Kitas trūkumas – nepakankama psichologinė pagalba. Migrantai, su kuriais pavyko pabendrauti anglų kalba, teigia, jog yra pasimetę ir nesupranta, kodėl atsidūrė Užsieniečių registravimo centre. Vertėjų užtikrinimas yra labai svarbus, nes žmonėms psichologinės pagalbos reikia. Bet čia vėlgi – bendra virtinė – vertėjai, teisinė pagalba, psichologai“, – teigė Seimo kontrolierius. 

Pastebėtina ir tai, kad Užsieniečių registracijos centro Pabradėje palapinių miestelyje yra apgyvendinti 73 migrantai, iš kurių 27 šiuo metu yra izoliacijoje. Seimo kontrolierius pripažino, kad asmenų apgyvendinimas palapinėse turėtų būti vertinamas kaip laikinas sprendimas. Pasak Seimo kontrolierių įstaigos Žmogaus teisių biuro vadovo Vytauto Valentinavičius, palapinėse yra įrengta vėdinimo sistema, tačiau nėra užtikrinama natūrali šviesa, trūksta privatumo. 

„Iš tiesų nerimą kelia, kad dabar palapinėse gyvena po 10 asmenų, tai privatumo stinga, nes tai juk suaugę žmonės. Visi galime įsivaizduoti, kad jeigu suaugę žmonės gyvena palapinėje, tai nakčiai ir nusirengt reikia, ir visa kita, tai tikrai nėra privatumo. Krizinė situacija tiems žmonėms ir mes tą visi pajutome. Nepakanka tik vandens ir palapinės. Jiems reikia žymiai daugiau”,– teigė Seimo kontrolierių įstaigos Žmogaus teisių biuro vadovas Vytautas Valentinavičius.

Vaizdinė medžiaga priklauso portalui 15 min.lt.

Susijusios naujienos