Pereiti į pagrindinį turinį
Augustinas_Normantas2
2021 m. rugsėjo 23 d.

Seimo kontrolieriui susirūpinimą kelia faktas: migrantai vis dar gyvena palapinėse, nors oro temperatūra kelia grėsmę jų sveikatai ir gyvybei

Seimo kontrolieriui Augustinui Normantui kelia susirūpinimą viešoje erdvėje pateikta informacija, kad kai kurie migrantai iš Valstybės sienos apsaugos tarnybos žinioje esančių stovyklų užkardose, kur jie gyvena palapinėse, bus iškeldinti iki spalio 15 dienos, kai esama vidutinė oro temperatūra jau kelia grėsmę asmens sveikatai ir gyvybei.

Seimo kontrolierius atkreipia dėmesį į Valstybinės teismo medicinos tarnybos pateiktą išvadą Seimo kontrolieriui, kurioje pastebima kad „kūnas atšalti gali ir esant teigiamai aplinkos temperatūrai – virš l0°C ar net apie 20°C temperatūrai”. Seimo kontrolierius pastebi, kad kūno atšalimą skatina ir daug kitų veiksnių: oro judėjimo (vėjo) greitis, oro drėgmė, drabužių pobūdis, kūno paviršiaus drėgnumas, nejudrumas. Taip pat kūno atšalimui turi įtakos ir individualios organizmo savybės – ligotumas, išsekimas.

Žemesnei temperatūrai mažiau atsparūs vyresni žmonės, ypač jautrūs šalčiui vaikai. Valstybinėje teismo medicinos tarnybos pateiktoje išvadoje taip pat pastebima, kad  atšalimo trukmė gali svyruoti tarp 1,5 ir 12 valandų; per trumpą laiko tarpą kūnas gali atvėsti esant žemai temperatūrai (nuo -20 iki -30°C), per ilgesnį laiką – kai temperatūra aukštesnė nei 5°C. Paprastai žmogus dėl atšalimo miršta, kai vidinė kūno temperatūra nukrinta žemiau kaip 25°C.

 

Kitos naujienos

2026 m. rugpjūčio 21 d.

Informacija apie karo prievolininkus nebebus prieinama visiems

Skaityti daugiau

2026 m. rugpjūčio 13 d.

2025 m. žmogaus teisių padėties Lietuvoje stebėsenos ataskaitos pristatymas ir diskusija

Skaityti daugiau

2026 m. rugpjūčio 6 d.

Krizių centre Trakuose nustačius žmogaus teisių pažeidimus, atnaujintos vidaus taisyklės

Skaityti daugiau

2026 m. rugpjūčio 5 d.

Seimo kontrolierius ragina stiprinti visuomenės dalyvavimą formuojant Lietuvos pozicijas ES teisėkūroje

Skaityti daugiau

2026 m. liepos 17 d.

Prekybai žmonėmis Lietuvoje pasitelkiami teisėti mechanizmai, rodo naujausia apžvalga

Skaityti daugiau

Naujienlaiškio prenumerata

Prenumeruokite naujienlaiškį ir gaukite įstaigos naujienas el. paštu. Prenumeratos bet kada galima atsisakyti.