2021 m. rugsėjo 23 d.

Seimo kontrolieriui susirūpinimą kelia faktas: migrantai vis dar gyvena palapinėse, nors oro temperatūra kelia grėsmę jų sveikatai ir gyvybei

Seimo kontrolieriui Augustinui Normantui kelia susirūpinimą viešoje erdvėje pateikta informacija, kad kai kurie migrantai iš Valstybės sienos apsaugos tarnybos žinioje esančių stovyklų užkardose, kur jie gyvena palapinėse, bus iškeldinti iki spalio 15 dienos, kai esama vidutinė oro temperatūra jau kelia grėsmę asmens sveikatai ir gyvybei.

Seimo kontrolierius atkreipia dėmesį į Valstybinės teismo medicinos tarnybos pateiktą išvadą Seimo kontrolieriui, kurioje pastebima kad „kūnas atšalti gali ir esant teigiamai aplinkos temperatūrai – virš l0°C ar net apie 20°C temperatūrai”. Seimo kontrolierius pastebi, kad kūno atšalimą skatina ir daug kitų veiksnių: oro judėjimo (vėjo) greitis, oro drėgmė, drabužių pobūdis, kūno paviršiaus drėgnumas, nejudrumas. Taip pat kūno atšalimui turi įtakos ir individualios organizmo savybės – ligotumas, išsekimas.

Žemesnei temperatūrai mažiau atsparūs vyresni žmonės, ypač jautrūs šalčiui vaikai. Valstybinėje teismo medicinos tarnybos pateiktoje išvadoje taip pat pastebima, kad  atšalimo trukmė gali svyruoti tarp 1,5 ir 12 valandų; per trumpą laiko tarpą kūnas gali atvėsti esant žemai temperatūrai (nuo -20 iki -30°C), per ilgesnį laiką – kai temperatūra aukštesnė nei 5°C. Paprastai žmogus dėl atšalimo miršta, kai vidinė kūno temperatūra nukrinta žemiau kaip 25°C.

 

Susijusios naujienos