Seimo kontrolierė Erika Leonaitė / V. Valentinavičiaus nuotr.
2022 m. sausio 9 d.

Po Seimo kontrolierės tarpininkavimo gydytojas ortopedas traumatologas galės skirti ortopedinę avalynę pacientams, sergantiems mikroangiopatija ir neuropatija

Spręsdamas Seimo kontrolierės Erikos Leonaitės tarpininkavimo tarp pareiškėjo ir Sveikatos apsaugos ministerijos būdu iškeltą problemą sveikatos apsaugos ministras papildė Lietuvos medicinos normą nustatant, kad gydytojas ortopedas traumatologas galėtų skirti ortopedinę avalynę pacientams, sergantiems mikroangiopatija ir neuropatija.

Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierių įstaigoje gautas bendrovės direktoriaus skundas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos pozicijos ortopedijos techninių priemonių skyrimo teisinio reglamentavimo pakeitimo būtinumo klausimu. Pareiškėjas Seimo kontrolierės prašė  padėti spręsti problemą, susijusią su būtinybe keisti Lietuvos medicinos normą, kuri nesuteikia teisės gydytojams ortopedams traumatologams skirti ortopedinę avalynę (AD15-1) ir cukiriniu deabetu sergantiems pacientams, kuriems „ortopedinė avalynė būtina ne dėl kojų deformacijų, o dėl mikroangiopatijų ir neuropatijų, kurios išsivysto sergant cukriniu diabetu“.

Reaguodama į Seimo kontrolierės tarpininkavimą Sveikatos apsaugos ministerija informavo pritarsianti tokiam pasiūlymui jei pasiūlymui tikslinti MN 147:2020 pritartų ir Lietuvos universitetai, rengiantys gydytojus ortopedus traumatologus, Lietuvos ortopedų traumatologų draugija ir Akreditavimo tarnyba.

Šių metų pradžioje Valstybinė ligonių kasa informavo Seimo kontrolierę, kad Sveikatos apsaugos ministras 2021 m. gruodžio 22 dieną patvirtino Lietuvos medicinos normos MN 147:2020 „Gydytojas ortopedas traumatologas“ pakeitimą, jį papildant 15.11 papunkčiu, nustatančiu, kad gydytojas ortopedas traumatologas turi gebėti skirti ortopedinę avalynę pacientams, sergantiems mikroangiopatija ir neuropatija, kai sutrikusi pėdų mikrocirkuliacija ir yra fizinių pažeidimų, taip pat kai yra pėdos deformacija bei pėdos kaulų patologija.“

Susijusios naujienos