2021 m. birželio 7 d.

Lietuvoje viešinčiai Pietų Korėjos Respublikos ambasadorei – Seimo kontrolierių dėmesys

Seimo kontrolierius, Įstaigos vadovas Augustinas Normantas bei Seimo kontrolierė Milda Vainiutė pasveikino į Lietuvą atvykusią Pietų Korėjos Respublikos ambasadorę Mira Sun. Susitikimo metu Seimo kontrolieriai svečiams pristatė įstaigos veiklą, mandatus, supažindino su reikšmingiausių pastaraisiais metais atliktų tyrimų dėl esminių žmogaus teisių problemų rezultatais.

„Per metus sulaukiame daugiau nei 3 tūkstančių skundų, mes suprantame, kad šie skundai atskleidžia jautriausias valstybės problemas, kurios yra susijusios su pareigūnų piktnaudžiavimu ar biurokratizmu, asmenų, esančių laisvės apribojimo vietoje, padėtimi, socialinių paslaugų teikimu. Taip pat vykdome nacionalinės kankinimų prevencijos funkcijas, kurios metu lankome laisvės apribojimo vietas, kurių Lietuvoje yra daugiau nei 450“, – teigė Įstaigos vadovas Augustinas Normantas.

Pietų Korėjos Respublikos ambasadorė Mira Sun nuoširdžiai dėkojo Seimo kontrolieriams už skirtą laiką bei džiaugėsi, kad Lietuvos bei Pietų Korėjos Respublikos bendradarbiavimo ryšys yra perkeltas į aukštesnį lygį. Ambasadorė tai pat pasidžiaugė, kad iki šių metų pabaigos yra numatyta Pietų Korėjoje įsteigti Lietuvos Respublikos ambasadą, kuri sukurs tvaresnį pagrindą valstybių bendradarbiavimui.

Seimo kontrolierė Milda Vainiutė susitikimo metu atkreipė svečių dėmesį, kad Lietuvoje yra ir daugiau žmogaus teises ginančių institucijų, tačiau pastebėjo, kad tik vienintelė Seimo kontrolierių įstaiga – nacionalinė žmogaus teisių institucija – yra unikali tuo, kad yra kilusi tiesiogiai iš Lietuvos Respublikos Konstitucijos nuostatų.

„Be abejonės, šis susitikimas praturtino abi puses, nes žmogaus teisės yra universali vertybė, vienijanti skirtingas kultūras tarptautiniu mastu. Svarbu suprasti, kad kuomet kalbame apie žmogaus teises, mes kalbame ta pačia kalba”, ­– susitikimo metu teigė Įstaigos vadovas Augustinas Normantas.

Susijusios naujienos