Pereiti į pagrindinį turinį
pexels-cottonbro-6318421
2025 m. spalio 6 d.

Tarpininkaujant Seimo kontrolierei, sostinėje sutvarkytas neprižiūrimas žemės sklypas

Tarpininkaujant Seimo kontrolierei dr. Jolitai Miliuvienei, Vilniaus miesto savivaldybė ėmėsi veiksmų ir sutvarkė valstybinės žemės sklypą sostinėje, kuriame ilgą laiką nebuvo pjaunama žolė, augo piktžolės bei veisėsi kenkėjai, darę žalą gretimiems sklypams.

Į Seimo kontrolierę kreipėsi gyventojas, skųsdamasis savivaldybės neveikimu – dėl neprižiūrimos teritorijos išplitusių piktžolių, sraigių ir šliužų, kenkusių jo daržovėms.

Seimo kontrolierė kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę, ragindama įvertinti aplinkybes ir sutvarkyti nurodytą teritoriją.

Savivaldybė paaiškino, kad tai – valstybinės žemės sklypas, kurio patikėtinio teises ji įgyvendina, ir pripažino, kad dėl ribotų finansinių išteklių ne visos tokios teritorijos yra prižiūrimos. Vis dėlto, atsižvelgusi į Seimo kontrolierės rekomendacijas bei pareiškėjo prašymą, savivaldybė atliko teritorijos priežiūros darbus – nupjovė žolę, surinko ir išvežė augalines liekanas.

Po atliktų veiksmų pareiškėjo iškelta problema šiam sezonui išspręsta.

Kitos naujienos

2026 m. rugpjūčio 21 d.

Informacija apie karo prievolininkus nebebus prieinama visiems

Skaityti daugiau

2026 m. rugpjūčio 13 d.

2025 m. žmogaus teisių padėties Lietuvoje stebėsenos ataskaitos pristatymas ir diskusija

Skaityti daugiau

2026 m. rugpjūčio 6 d.

Krizių centre Trakuose nustačius žmogaus teisių pažeidimus, atnaujintos vidaus taisyklės

Skaityti daugiau

2026 m. rugpjūčio 5 d.

Seimo kontrolierius ragina stiprinti visuomenės dalyvavimą formuojant Lietuvos pozicijas ES teisėkūroje

Skaityti daugiau

2026 m. liepos 17 d.

Prekybai žmonėmis Lietuvoje pasitelkiami teisėti mechanizmai, rodo naujausia apžvalga

Skaityti daugiau

Naujienlaiškio prenumerata

Prenumeruokite naujienlaiškį ir gaukite įstaigos naujienas el. paštu. Prenumeratos bet kada galima atsisakyti.