2013 m. gruodžio 20 d.

Seimo kontrolierius Raimondas Šukys lankysis Tauragės rajono savivaldybėje ir susitiks su gyventojais

Susitikime ketinama aptarti Seimo kontrolierių įstaigos veiklos tikslus, nagrinėjamus skundus dėl galimai pažeistų žmogaus teisių į gerą viešąjį administravimą bei problemas, susijusias su Tauragės rajono administracijos ir savivaldybės įstaigų pareigūnų veikla.

Lankydamasis Tauragėje, Seimo kontrolierius R.Šukys taip pat priims iš anksto užsiregistravusius gyventojus. Gyventojų priėmimas vyks lapkričio 27 d., 13 val. Registracija į susitikimą su Seimo kontrolieriumi vykdoma nemokamu Seimo kontrolierių įstaigos telefonu 8 800 22100.

Seimo kontrolierių įstaigoje pernai iš viso buvo gauti 2 897 fizinių ir juridinių asmenų pareiškimai, iš kurių 1 846 registruoti kaip skundai. Seimo kontrolieriai pateikė 903 rekomendacijas. 1 382 skundai buvo susiję valstybės institucijų pareigūnų veikla, o su savivaldos institucijų – 628 skundai (iš jų 164 skundai buvo susiję ir su valstybės, ir su savivaldybių pareigūnų veikla). Praėjusiais metais 86 skundus perdavė Seimo nariai.

Seimo kontrolieriai gina žmogaus teisę į gerą viešąjį administravimą, užtikrinantį žmogaus teises ir laisves, prižiūrėti, ar valdžios įstaigos vykdo pareigą tinkamai tarnauti žmonėms. Seimo kontrolieriai taip pat vykdo nacionalinę kankinimų prevenciją laisvės apribojimo vietose pagal Konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį ar baudimą fakultatyvų protokolą.

Susijusios naujienos