2022 m. rugsėjo 30 d.

Seimo kontrolierių įstaigoje su „Frontex“ aptarti aktualūs pasienio ir migracijos klausimai

Vakar Seimo kontrolierių įstaigos vadovė Erika Leonaitė priėmė Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros „Frontex“ pareigūnų delegaciją iš 15 skirtingų šalių, kurie domėjosi Seimo kontrolierių įstaigos veikla bei patirtimi sprendžiant su migracija susijusias žmogaus teisių problemas.

Pristatydamas delegacijos narius bei vizito tikslus „Frontex“ Pagrindinių teisių biuro vadovas Jonas Grimhedenas atkreipė dėmesį į delegacijos siekį įgyti praktinių žinių pažeidimų stebėsenos pasienyje ir migrantų skundų dėl prieglobsčio nagrinėjimo srityse.

Susitikimo metu Seimo kontrolierių įstaigos vadovė Erika Leonaitė pristatė įstaigos veiklą ir Seimo kontrolierių mandatus, ypatingą dėmesį skyrė šių mandatų taikymui sprendžiant žmogaus teisių problemas migracijos srityje. E. Leonaitė taip pat pristatė teisės aktus, kuriais remiantis vykdoma nacionalinė kankinimų prevencija, kaip teikiamos rekomendacijos, atliekama jų vykdymo kontrolė.

Pasakodamas apie Seimo kontrolierių įstaigos Žmogaus teisių biuro veiklą, jo vadovas Vytautas Valentinavičius svečiams trumpai pristatė kankinimų prevencijos ataskaitas migracijos srityje, o atsakydamas į svečių klausimus gilinosi į prevencinių vizitų esmę bei detalizavo, kuo vizitai kankinimų prevencijos srityje skiriasi nuo faktinių aplinkybių patikrinimo vietoje vizitų skundų nagrinėjimo srityje.

Svečiai domėjosi, ar įstaigos atstovai aktyviai dalyvauja sprendžiant migracijos krizės sukeltas problemas, kaip siekia dialogo su valdžios atstovais siekiant tarptautinių standartų migracijos srityje laikymosi, kokių priemonių imamasi pastebėjus žmogaus teisių pažeidimų pasienyje esančiuose prieglobsčio punktuose ir kitose migrantų laisvės apribojimo vietose.

Kalbėdama apie dialogą su suinteresuotomis valdžios institucijomis Seimo kontrolierių įstaigos vadovė pasakojo, kad įstaigos atstovai nuolat bendrauja su Vidaus reikalų bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijomis, Valstybės sienos apsaugos tarnyba bei kitomis institucijomis siekdami didesnio pateiktų rekomendacijų įgyvendinimo efektyvumo bei stengdamiesi atkreipti dėmesį į itin skubias ir didesnio dėmesio reikalaujančias situacijas bei surasti žmogaus teisių apsauga grįstų sprendimų.

Susijusios naujienos