2022 m. lapkričio 17 d.

Seimo kontrolierė Alytaus pataisos namų direktoriui rekomenduoja pasimatymų patalpose viešai pateikti informaciją apie galimybę susisiekti su pareigūnais jose esančiais telefonais pareigūnų nedarbo metu

Seimo kontrolierė Erika Leonaitė gavo pareiškėjos skundą dėl Alytaus pataisos namų pareigūnų veiksmų, neužtikrinant tinkamų pasimatymo sąlygų. Skunde nurodoma, kad pasimatymo metu nebuvo karšto vandens, o tai neatitinka higienos normų reikalavimų. Pareiškėja dėl šios problemos sprendimo pasimatymo metu neturėjo galimybės kreiptis į pareigūnus, nes po 17 val. Pasimatymų biure niekas iš administracijos pareigūnų nedirbo.

Atlikusi skundo tyrimą, Seimo kontrolierė Alytaus pataisos namų direktoriui rekomendavo pasimatymų patalpose visiems į pasimatymus atvykusiems asmenims matomoje vietoje pakabinti informaciją apie galimybę susisiekti su pareigūnais ir išspręsti kilusias problemas skambinant koridoriuose įrengtais telefono aparatais Pasimatymų biuro darbuotojų nedarbo metu.

Skundo tyrimo procese buvo nustatyta, kad pareiškėja buvo atvykusi į vieną parą trukusį pasimatymą su sutuoktiniu ir po pasimatymo kreipėsi į Alytaus pataisos namų administraciją su skundu dėl galimai netinkamų pasimatymo sąlygų. Alytaus pataisos namų administracija atsakyme nurodė, kad karštas vanduo jos nurodytą dieną buvo tiekiamas, o jei pasimatymo metu kilo problemų ar neaiškumų, ji galėjo iš karto kreiptis į pareigūnus. Pataisos namų administracija Seimo kontrolierei papildomai paaiškino, kad Pasimatymų biuro darbuotojų nedarbo metu pasimatymuose esantys asmenys gali skambinti koridoriuose įrengtais telefono aparatais, kurie, pakėlus ragelį, iškart skambutį nukreipia į postą, kuriame nuolat budi pareigūnai ir gali padėti išspręsti kylančias problemas.

Seimo kontrolierė, įvertinusi pareiškėjos skunde nurodytas aplinkybes ir pataisos namų administracijos pateiktą informaciją, atkreipė dėmesį, jog pareiškėjai nebuvo žinoma informacija apie galimybę kreiptis į pareigūnus telefonu, kai Pasimatymų biure nelieka darbuotojų, todėl ji pasimatymo metu negalėjo išspręsti kilusių problemų.

PAŽYMA: https://www.lrski.lt/documents/pazyma-del-x-skundo-pries-alytaus-pataisos-namus-ir-kalejimu-departamenta-prie-lietuvos-respublikos-teisingumo-ministerijos-13/

Susijusios naujienos