2022 m. lapkričio 25 d.

Lapkričio 25-ąją minima Tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena

Smurtas prieš moteris bei smurtas artimoje aplinkoje tebėra vieni dažniausių žmogaus teisių bei laisvių pažeidimų visuomenėje, paliekantys ilgalaikes fizines ir psichologines pasekmes. Remiantis tarptautine ir nacionaline statistika, išlieka akivaizdus faktas, jog nuo smurto neproporcingai dažnai nukenčia moterys ir mergaitės. Nors dažniausiai pranešama bei atpažįstama smurto forma tebėra fizinis smurtas, svarbu atkreipti dėmesį ir į dažnai tarpusavyje susipynusį psichologinį, ekonominį bei seksualinį smurtą, kurio žala yra tokia pat reikšminga ir skaudi.  

Nors smurto prieš moteris skaičiai yra neproporcingai dideli, visų formų smurtas prieš moteris išlieka užslėpta problema – Lietuvoje net 60 proc. moterų dėl patirto ar patiriamo smurto niekur nesikreipia.  

Šią dieną pasaulis kasmet nusidažo oranžine spalva ir kviečia tiek gyventojus, tiek organizacijas solidarizuotis su moterimis, patiriančiomis ir patyrusiomis smurtą, ir taip atkreipti dėmesį į smurto prieš moteris problemą ir jos mastą. 

Kviečiame prisidėti prie šios iniciatyvos ir kartu kovoti prieš smurto normalizavimą, žalingus stereotipus bei nuostatas. Svarbu ne tik nepalaikyti smurto kultūros, tačiau ir netylėti pastebėjus netinkamą elgesį kasdieniame gyvenime.  

Paveiksle pateikta Lietuvos statistikos departamento administruojamo Oficialiosios statistikos portalo 2021 m. statistika. 

Susijusios naujienos