2022 m. gruodžio 19 d.

Išspręstas pareiškėjo iš Kauno įvažiavimo į žemės sklypą ir jo sutvarkymo klausimas

Seimo kontrolierė Milda Vainiutė gavo pareiškėjo skundą dėl Kauno miesto savivaldybės administracijos atsakingų pareigūnų nepateikto atsakymo, susijusio su netvarkomu kelio ruožu iki žemės sklypo Kaune. Pareiškėjas nurodė, kad dėl neatlaisvinto kelio negali patekti į savo sklypą ir jo tinkamai sutvarkyti, dėl to jam gresia didesnis žemės mokestis. Nusprendusi tarpininkauti sprendžiant išdėstytą problemą, Seimo kontrolierė kreipėsi į Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorių, prašydama išnagrinėti skunde nurodytas aplinkybes ir pateikti motyvuotą atsakymą. Savivaldybė, atsižvelgusi į Seimo kontrolierės kreipimąsi, išsprendė kelio ruožo atlaisvinimo klausimą ir pareiškėjas gali netrukdomas patekti bei prižiūrėti žemės sklypą.

Seimo kontrolierė savivaldybės prašė pateikti informaciją, ar sutvarkytas ir atlaisvintas pareiškėjo minėtas kelias, ar pareiškėjas gali netrukdomas patekti į valdomą žemės sklypą, tinkamai jį tvarkyti bei prižiūrėti. Kartu savivaldybės buvo klausiama, ar yra priimtas sprendimas dėl kelio ruožo, vedančio į pareiškėjo sklypą, bei pareiškėjo žemės sklypo įtraukimo į nenaudojamos žemės sklypų sąrašą. Savivaldybei nustačius pažeidimų, Seimo kontrolierė paragino imtis būtinų priemonių pažeidimams šalinti.

Savivaldybė informavo, kad išsprendė kelio ruožo atlaisvinimo klausimą – pašalino nesaugotinus medžius ir krūmus bei sodo bendriją juosusios tinklo tvoros likučius privažiavimo kelyje tarp žemės sklypų. Savivaldybei atlaisvinus kelią, pareiškėjas sklypą susitvarkė, todėl į savivaldybės direktoriaus įsakymu patvirtintą Nenaudojamos žemės sklypų 2022 metų sąrašą pareiškėjo žemės sklypas įtrauktas nebuvo.

Susijusios naujienos