Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių64
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių96
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė755401

Seimo kontrolierių pažymos

Pradžia Pradžia Paieška Paieška
PAŽYMA DĖL SKUNDO PRIEŠ LUKIŠKIŲ TARDYMO IZOLIATORIŲ-KALĖJIMĄ

SKUNDO ESMĖ

1. Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierius 2017-11-24 gavo X (toliau vadinama – Pareiškėjas) skundą dėl Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo (toliau tekste ir citatose vadinama – Lukiškių TI-K) pareigūnų veiksmų (neveikimo), susijusių su Pareiškėjo teise naudotis (gauti) lagaminą.

2. Pareiškėjas skunde, be kitų aplinkybių, nurodė: 2.1. Lukiškių TI-K daiktų priėmimo punkte yra priimamai ir leidžiami naudoti sportiniai krepšiai su ratukais ir teleskopinėmis rankenomis, o lagaminai su ratukais ir teleskopinėmis rankenomis nepriimami. 2.2. Daiktų patikrinimo punkte visi krepšiai ir lagaminai yra tikrinami „šviečiant daiktus“, todėl visi draudžiami turėti daiktai yra lengvai randami ir nėra pagrindo neleisti artimiesiems perduoti lagamino. 2.3. Lukiškių TI-K veikiančioje parduotuvėje lagaminą įsigyti ir juo naudotis galima, tačiau jo kaina yra ženkliai didesnė nei perkant už įkalinimo įstaigos ribų.

3. Pareiškėjas Seimo kontrolieriaus prašo išnagrinėti jo skundą ir nustatyti galimus teisės aktų pažeidimus.

TYRIMAS IR IŠVADOS

Nustatytos reikšmingos faktinės aplinkybės

4. Seimo kontrolierius 2018-01-16 gavo Lukiškių TI-K raštą Nr. 9-591, kuriame nurodoma, jog Pareiškėjo problemos buvo išspręstos ir siunčia Pareiškėjo prašymą nenagrinėti jo skundo.

5. Pareiškėjas 2018-01-12 prašyme, adresuotame Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierių įstaigai, nurodo, kad jo skunde Nr. 4D-2017/1-1673 nurodyta problema buvo išspręsta su „APS inspektore“ ir prašo skundo nebenagrinėti.

Skundo tyrimui reikšmingų teisės aktų nuostatos

6. Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierių įstatymo: 17 straipsnis „Atsisakymas nagrinėti skundą“ – „6. Jeigu gaunamas pareiškėjo prašymas netirti skundo, Seimo kontrolierius gali tyrimą nutraukti. [...].“ Tyrimo išvados

7. Pareiškėjas skunde Seimo kontrolieriui nurodė, kad nesutinka su Lukiškių TI-K atsakymu į jo skundą dėl teisės naudotis ir gauti lagaminus bei mano, jog Lukiškių TI-K administracija neteisėtai draudžia gauti lagaminus iš artimųjų. Pareiškėjas vėlesniu raštu prašė Seimo kontrolieriaus nebenagrinėti jo skundo, nurodydamas, kad viską išsiaiškino žodžiu. Atsižvelgiant į tai, darytina išvada, kad tęsti Pareiškėjo skundo tyrimą nėra pagrindo. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierių įstatymo 17 straipsnio 6 dalies nuostata, numatančia, kad, „jeigu yra gaunamas pareiškėjo prašymas netirti skundo, Seimo kontrolierius gali tyrimą nutraukti“, Pareiškėjo skundo tyrimas nutrauktinas.

SEIMO KONTROLIERIAUS SPRENDIMAS

8. Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierius, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierių įstatymo 22 straipsnio 1 dalies 3 punktu, nusprendžia: X skundo dėl Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo pareigūnų veiksmų (neveikimo) tyrimą nutraukti.

 

Seimo kontrolierių Augustiną Normantą pavaduojantis

Seimo kontrolierius                   Raimondas Šukys
Informacija apie dokumentą

Dokumento numeris 4D-2017/1-1673
Seimo kontrolierius Raimondas Šukys
Data {date_added_value}

Atsisiųsti

 

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
+370 706 65138 (faks.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį