Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių15
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių95
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė832667

Naujienos

Po Seimo kontrolieriaus rekomendacijų – centro gyventojams skirtos maitinimo išlaidų normos yra didinamos

2020 m. rugsėjo 2 d.

Atliktas tyrimas dėl žmogaus teisių padėties Užsieniečių registracijos centre davė pozityvių rezultatų – centro gyventojams skirtos maitinimo išlaidų normos yra didinamos, specialių poreikių turintiems asmenims atsiras galimybė gauti maistą pagal individualiai subalansuotą valgiaraštį.

„Sulaukėme patvirtinimo, kad atlikto tyrimo ataskaitoje pateiktos rekomendacijos dėl žmogaus teisių padėties gerinimo Užsieniečių registracijos centre yra vykdomos. Susisiekusi vidaus reikalų ministrė patikino, kad nuo šiol centre tiekiamas maistas iš esmės turėtų pagerėti, bent euru padidintos vienam asmeniui skiriamos maitinimo išlaidų normos, tačiau svarbiausia – nuo šiol atsiras galimybė specialių poreikių turintiems asmenims, nėščioms moterims ar žindyvėms maitintis pagal specialų valgiaraštį“, – tyrimo rezultatais dalijasi Seimo kontrolierius Augustinas Normantas.

Seimo kontrolieriaus Užsieniečių registracijos centre atliktas tyrimas taip pat atskleidė, kad į itin sudėtingą padėtį patenka Islamo religiją išpažįstantys gyventojai, nes centre tiekiant maistą buvo numatyti tik du valgiaraščiai – tradicinio tipo (su kiauliena) ir alternatyvusis (be mėsos). Seimo kontrolierius pastebėjo, kad šie užsieniečiai nėra vegetarai, todėl, nors alternatyvusis valgiaraštis ir labiau atitinka jų religiniais įsitikinimais grįstus mitybos įpročius, vis dėlto į jį nėra įtraukta patiekalų iš paukštienos, o patys gyventojai Seimo kontrolieriui papildomai guodėsi, kad tiekiamų patiekalų skonis – prėskas, porcijos – nedidelės.

Seimo kontrolieriaus nuomone, tyrimo metu pateiktų rekomendacijų įgyvendinimas leis ne tik pagerinti sulaikytų asmenų gyvenimo centre sąlygas, bet ir suteiks galimybę pasirinkti religinius įsitikinimus ir poreikius atitinkantį maitinimą. Nuo šiol centre organizuojant maitinimą gyventojams bus sąlygos pasirinkti vieną iš trijų maitinimo tipų: tradicinį (su kiauliena), alternatyvųjį (be kiaulienos) bei vegetarinį (be mėsos). Seimo kontrolierius taip pat pastebėjo, kad papildomai centre bus sudaryta galimybė gauti individualiai subalansuotą maitinimą asmenims, kuriems dėl individualių fizinių savybių yra reikalingas specialus maitinimas.

„Svarbu suprasti, kad teisės į maistą tinkamas įgyvendinimas yra atskleidžiamas tiek pažeidžiamų asmenų poreikių užtikrinimo, tiek ir laisvės išpažinti savo tikėjimą garantavimo aspektais. Nepaisant ekonominės situacijos šalyje, valstybė turi pareigą užtikrinti pažeidžiamų asmenų sveikatos priežiūrą, tinkamas gyvenimo sąlygas ir tinkamą maistą. Asmenys, kurių laisvė yra suvaržyta – kadangi jie laukia sprendimo dėl prieglobsčio Lietuvoje, – turi būti aprūpinti maistu atsižvelgiant į jų religinius įsitikinimus ir išlaikant pusiausvyrą tarp laisvės atėmimo vietoje laikomų asmenų visų interesų“, – teigia Seimo kontrolierius Augustinas Normantas.

Seimo kontrolieriai gina žmogaus teisę į gerą viešąjį administravimą, užtikrinantį žmogaus teises ir laisves, prižiūri, ar valdžios įstaigos vykdo pareigą tinkamai tarnauti žmonėms. Seimo kontrolieriai taip pat vykdo nacionalinę kankinimų prevenciją laisvės apribojimo vietose pagal Konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį, ar baudimą fakultatyvų protokolą. Seimo kontrolierių įstaiga taip pat yra Jungtinėse Tautose A lygiu  akredituota nacionalinė žmogaus teisių institucija.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį