Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių70
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių99
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė831560

Naujienos

Žmogaus teisių komiteto posėdyje – dėmesys nuteistųjų teisių užtikrinimui karantino metu bei padėka Seimo kontrolierių įstaigai už bendradarbiavimą

2020 m. birželio 4 d. 

Normantas Augustinas

Seimo Žmogaus teisių komiteto posėdyje kalbėta apie žmogaus teisių užtikrinimą Kalėjimų departamento pavaldžiose įstaigose ekstremalios situacijos metu. Posėdžio metu Seimo kontrolierių įstaigos vadovas Augustinas Normantas atkreipė posėdžio dalyvių dėmesį į tai, kad  šiuo metu švelninamos karantino sąlygos, todėl  būtina kalbėti apie karantino švelninimo priemones pataisos įstaigose. 

Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Valerijus Simulik pasidžiaugė, kad šios itin sudėtingos situacijos metu skundų iš nuteistųjų nesulaukė itin daug, nes yra vykdoma nuolatinė žmogaus teisių stebėsena, kurią vykdo Seimo kontrolieriai.

Kalbėdamas apie situaciją pataisos įstaigose pandemijos metu Seimo kontrolierius pastebėjo, kad karantino įvedimo pradžioje situacija kėlė ypatingai daug nežinios ir nerimo, todėl teko kreiptis į Teisingumo ministeriją bei Kalėjimų departamentą, atkreipiant jų dėmesį į galimai susidarančias problemas dėl žmogaus teisių užtikrinimo laisvės atėmimo vietose karantino metu.

„Kreipdamiesi į atsakingas institucijas, mes prevenciškai siekėme priminti tarptautinius žmogaus teisių standartus, kurie turėtų būtų taikomi pandemijos metu demokratinės santvarkos akivaizdoje. Kreipdamiesi į institucijų vadovus, mes skatinome atnaujinti ekstremalių situacijų planus, skatinome apsirūpinti reikalingomis apsaugos priemonėmis bei informuoti darbuotojus bei nuteistuosius, kaip reikėtų elgtis pandemijos metu“, – posėdžio metu pastebėjo A. Normantas.

Seimo kontrolierių įstaigos vadovas atkreipė dėmesį, kad įvedus karantiną buvo nuogąstaujama dėl nuteistųjų kontakto su artimaisiais puoselėjimo, todėl kreipimosi raštais buvo siekiama atkreipti pataisos įstaigų dėmesį apie bendravimo su artimaisiais nuotoliniu būdu užtikrinimą. Kalėjimų departamento vadovas Virginijus Kulikauskas pripažino, kad būtent nuteistųjų bendravimo su artimaisiais organizavimas nuotoliniu būdu padėjo suvaldyti psichologinę įtampą laisvės atėmimo vietose, patikindamas, kad viso karantino metu nuteistiesiems nebuvo ribojama galimybė paskambinti artimiesiems.

„Karantino pradžioje susilaukėme nuteistųjų skundų dėl bendravimo su artimaisiais ir šeimos nariais trūkumo. Taip pat nuteistųjų artimieji pergyveno, kad jiems nėra suteikiama informacija apie situacijas konkrečiose laisvės atėmimo vietose, tačiau galime pasidžiaugti, kad šiuo metu ši problema yra išspręsta. Pastebima, kad nuteistųjų bendravimas su artimaisiais yra viena iš svarbiausių ir būtiniausių priemonių jų ypatingai jautriame socialinės integracijos kelyje“, – mintimis dalinosi Seimo kontrolierius Augustinas Normantas.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį