Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių98
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių101
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė832171

Naujienos

Seimo kontrolierius primena, kad žmogaus teisių apsauga net ir ekstremalios padėties metu turi išlikti valstybės prioritetu

2020 m. kovo 27 d. 

Normantas Augustinas

Seimo kontrolierių įstaiga, atlikdama nacionalinės žmogaus teisių institucijos funkcijas, vykdo pareigą pastebėti bei užkirsti kelią žmogaus teisių pažeidimus sukeliančioms situacijoms, taip pat siekia skatinti pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms. Seimo kontrolierius Augustinas Normantas, vertindamas dėl COVID-19 viruso pandemijos šalyje kylančią įtampą, primena, kad žmogaus teisės yra aukščiausia vertybė, todėl jų apsauga net ir ekstremalios padėties metu turi išlikti valstybės prioritetu.

Seimo kontrolierius pastebi valstybės vykdomosios valdžios pastangas apsaugoti visuomenės sveikatą ir žmonių gyvybes, tačiau kartu primena, kad valstybė ekstremalios situacijos sąlygomis privalo užtikrinti žmogaus teises. Taip pat Seimo kontrolierius pažymi, kad būtent valstybei tenka didžiausia atsakomybė už žmogaus teisių apsaugą bei reikiamų sąlygų joms įgyvendinti sudarymą. Seimo kontrolierius atkreipia dėmesį ir į tarptautinės bendruomenės pateiktą nuomonę, kuria pastebima, kad COVID-19 viruso pandemija nėra pagrindas riboti žmogaus teises ir laisves, susidariusi situacija nėra vertinama kaip reikalaujanti tam tikrų intensyvių bei būtinų žmogaus teisių ribojimų demokratinėje visuomenėje.

Seimo kontrolierius pažymi, kad net ir ekstremalios situacijos sąlygomis demokratinėje bei teisinėje valstybėje žmogaus teisės yra aukščiausia vertybė, kurios apsauga bet kokiomis sąlygomis turi ne tik būti, bet ir išlikti valstybės prioritetas. Vertindamas tai, Seimo kontrolierius atkreipia Lietuvos Respublikos Vyriausybės dėmesį, kad bet kokie žmogaus teisių varžymai net ir esant ekstremaliai situacijai turėtų būti vykdomi imperatyviai vadovaujantis teisės viršenybės principu, Konstitucija, Lietuvoje  galiojančiais įstatymais, laikantis tarptautinių įsipareigojimų žmogaus teisių srityje.

Seimo kontrolierius taip pat ragina užtikrinti, kad valstybės bei savivaldybės įstaigos, institucijos laikytųsi Pasaulio sveikatos organizacijos, SPT, specialistų epidemiologų rekomendacijų bei CPT principų dėl veiksmų, kurių turėtų būti imamasi laisvės apribojimo vietose koronaviruso (COVID-19) pandemijos metu.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį