Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių33
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių95
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė824969

Naujienos

Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierė Milda Vainiutė: Rokiškyje gyventojai pagalbos kreipėsi dėl įsisenėjusių problemų

2020 m. kovo 12 d. Seimo kontrolierė Milda Vainiutė, dalyvaujant patarėjoms Vilijai Burzdikienei bei Ritai Janušauskienei, priėmė Rokiškio rajono savivaldybės gyventojus. Su rajono meru Ramūnu Godeliausku aptariant gyventojų išvardintas problemas buvo konstatuota, kad klausimai, dėl kurių kreiptasi, panašūs į aktualius ir kitose savivaldybėse: teisinė pagalba, žemėtvarkos, vietovių ženklinimo reikalai.
 
Taigi vienas iš interesantų kreipėsi dėl galimybių teisminiame procese gauti antrinio lygio teisinę pagalbą. Į savivaldybę asmuo prieš tai nebuvo kreipęsis. Kitas pareiškėjas turėjo priekaištų savivaldybei dėl vietovardžių ženklų įrengimo kaimo ribose. Jis nurodė, jog dėl to gyventojams kyla nemažai problemų, pavyzdžiui, buvo atvejų, kai greitosios pagalbos automobilis nerado ligonio gyvenamosios vietos. Meras paaiškino, kad vietovių ženklinimas vyksta, tačiau dėl lėšų stygiaus ne taip sparčiai kaip reikėtų. 
 
Į priėmimą atvykęs iš rajono kitur gyventi išsikraustęs kraštietis pageidavo, kad būtų grąžintas senasis kaimo pavadinimas (Šileikių kaimas vėl taptų Šilaikiais). Pareiškėjui paaiškinta, jog buvo atlikta gyventojų apklausa ir jie nepritarė pavadinimo keitimui, tad pervadinti kaimo nenumatoma (pagal galiojančią tvarką, norint keisti kaimo pavadinimą būtina ten gyvenančių žmonių apklausa ir pritarimas). 
 
Bagdoniškio kaime (Kriaunų sen.) esančio Mykolo Romerio dvaro vienas bendraturčių priėmimo metu išdėstė rūpesčius dėl dvaro: dėl sklype augančių medžių, paties žemės sklypo, dvaro likimo. Asmuo nurodė, esą vietos seniūnas, taip pat ir savivaldybė, nesileidžia į kalbas dėl pagalbos. Meras paaiškino, kad situacija savivaldybės vadovams gerai žinoma, ne kartą ieškota būdų, kaip prie iškilios asmenybės gimtinės tvarkymo būtų galima prisidėti per projektus arba programas. Tačiau, pasak jo, paaiškėjo, kad finansiškai prisidėti prie privataus turto atstatymo arba priežiūros savivaldybei neleidžia įstatymai. Padėtį sunkina ir tai, kad dvaras privatus, priklausantis keliems bendraturčiams, be kurių sutikimo ir pritarimo bet kokie žingsniai būtų sudėtingi.
 
Seimo kontrolierė mero prašė minėtoms problemoms skirti daugiau dėmesio, kad seniūnijų ir administracijos specialistai atidžiau įsiklausytų ir greičiau jas spręstų. Dėl minėtų gyventojams aktualių reikalų Seimo kontrolierių įstaiga lauks savivaldybės paaiškinimų.
 
 
Informacija parengta pagal Rokiškio rajono laikraštį „Gimtasis Rokiškis“                      

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį