Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių72
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių98
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė824038

Naujienos

Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierė Milda Vainiutė konsultavo Zarasų gyventojus

2020 m. vasario 25 d. Seimo kontrolierė Milda Vainiutė ir Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierių įstaigos patarėjos Vilija Burzdikienė bei Rita Janušauskienė lankėsi Zarasuose. Jos susitiko su rajono savivaldybės meru Nikolajumi Gusevu. Pokalbio metu buvo aptarti šie vizito tikslai: išsiaiškinti, ar zarasiškiai gauna kokybiškas viešojo administravimo paslaugas, ar užtikrinamos žmogaus teisės ir laisvės. Taip pat buvo siekiama viešinti Seimo kontrolierių įstaigos veiklą, supažindinti su Seimo kontrolierių turimais mandatais. Seimo kontrolierė Milda Vainiutė ir patarėjos priėmė iš anksto užsiregistravusius rajono gyventojus, kurie išdėstė jiems aktualius klausimus ir problemas. 
 
Gyventojai į Seimo kontrolierę, be kita ko, kreipėsi dėl neišsprendžiamų kelių servituto nustatymo problemų, kultūros paveldo paminklų tvarkymo. Žmonės  skundėsi ir dėl rajono savivaldybės tarybos narių pasyvumo, neatsiskaitymo rinkėjams, taip pat turėjo pretenzijų dėl visuomenės informavimo priemonių veiklos, viešumo gerinimo. Sulaukta  nusiskundimų ir dėl daugiabučių namų administravimo bei renovavimo; Magučių kaimo gyventojai skundėsi dėl vykstančių naujų nuotekų tinklų tiesimo darbų vilkinimo ir dėl to patiriamų  nepatogumų. Seimo kontrolierė sulaukė ir tokių nusiskundimų, dėl kurių gyventojai į rajono savivaldybės institucijas netgi nesikreipė. 
 
Po gyventojų priėmimo Seimo kontrolierė ir patarėjos susitiko su rajono savivaldybės administracijos direktoriumi Benjaminu Sakalausku ir direktoriaus pavaduotoju Remigijumi Lamanausku. Susitikimo metu jiems buvo papasakota apie Zarasų rajono gyventojų nusiskundimus. Rajono savivaldybės administracijos vadovai patikino, kad beveik visos problemos yra žinomos ir pagal galimybes sprendžiamos. Jie paaiškino, kai kurių klausimų sprendimas priskirtinas teismų kompetencijai, dėl to savivaldybės institucijos nepajėgios jų išspręsti. Dėl susitikimo metu gyventojų keltų daugiabučių namų administravimo klausimų buvo pripažinta, jog yra problemų, kurios jau anksčiau buvo aptartos savivaldybės vadovų, darbuotojų ir UAB „Zarasų būstas“ (gyvenamųjų namų butų ir kitų patalpų bendrojo naudojimo objektų administratoriaus) vadovų pasitarimuose, šios bendrovės vadovams buvo nurodyta aktyviau bendradarbiauti su gyventojais ir gyvenamųjų namų butų ir kitų patalpų savininkus informuoti apie teikiamų paslaugų kokybės gerinimą. Manoma, kad šioje srityje padaryta ne viskas. 
 
Pokalbio metu buvo pasidžiaugta, kad tokie susitikimai su gyventojais suteikia savivaldybės institucijoms galimybę gerinti teikiamų viešojo administravimo paslaugų kokybę, gauti daugiau ir išsamesnės informacijos apie Seimo kontrolierių veiklą, įgaliojimus ir apie gyventojų galimybes kreiptis į šią įstaigą, kad būtų apginti įstatymų saugomi teisės ir interesai. 
 
 
Informacija parengta pagal Zarasų r. savivaldybės pranešimą spaudai

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį