Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių8
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių96
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė835260

Naujienos

Seimo kontrolierius įsiklausė į Nepriklausomos žmonių su negalia teisių stebėsenos komisijos pastebėjimus apie neįgaliųjų teisių padėtį šalyje

2020 m. sausio 17 d.

Penktadienio rytą Seime įvyko Seimo kontrolierių įstaigos susitikimas su Nepriklausoma žmonių su negalia teisių stebėsenos komisijos nariais Dovile Juodkaite, Kristina Dūdonyte, Dalia Mikalauskaite prie Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos, kuriame dalyvavo ir Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos atstovas Vytis Muliuolis.

Susitikimo pradžioje Seimo kontrolierių įstaigos vadovas Augustinas Normantas pastebėjo, kad Seimo kontrolierių įstaigos universalumas bei išplėstinis turimų mandatų turinys leidžia skvarbiau analizuoti kylančias problemas. Dažnai apie tam tikras pavienes problemas laisvės apribojimo vietose yra sužinoma iš pareiškėjų kreipimosi ar skundų, tačiau Nacionalinės prevencijos institucijos statusas leidžia idenfitikuoti pažeidimų mastą, jų sistemiškumą.

„Ratifikuotos JT neįgaliųjų teisių konvencijos tikslas – skatinti, apsaugoti ir užtikrinti visų asmenų su negalia visapusišką ir lygiateisį naudojimąsi visomis žmogaus teisėmis ir pagrindinėmis laisvėmis. Mes itin vertiname galimybę šio susitikimo metu išgirsti bei įsiklausyti į kasdienes neįgaliųjų asmenų problemas, kurias būtina integruoti į atliekamus tyrimus, praplėsti atliekamų vizitų tyrimų sritis“, – teigė Seimo kontrolierių įstaigos vadovas Augustinas Normantas.

Seimo kontrolierius taip pat pripažino, kad šio susitikimo tikslas yra kitaip pažvelgti į Nacionalinės kankinimų prevencijos bei Žmonių su negalia teisių stebėsenos komisijos funkcijas bei pabrėžė poreikį surasti bendrų veikimo krypčių, sąlyčio taškų, kuomet tampriai bendradarbiaujant būtų žengtas dar vienas žingsnis neįgaliųjų asmenų teisių užtikrinimo link. Susirinkusieji neslėpė, kad tai – itin sudėtingas darbas, tačiau sutiko, kad jau vien ši vykstanti diskusija yra didelis progresas.

Susitikimo metu buvo pastebėta, kad Seimo kontrolierių įstaigos vykdomų nacionalinės kankinimų prevencijos funkcijų metu yra tikrinamos laisvės apribojimo vietoje esančių asmenų laikymo sąlygos, tačiau Seimo kontrolierių įstaigos Žmogaus teisių biuro vadovas Vytautas Valentinavičius atkreipė dėmesį, kad visgi didžiausias prioritetas yra elgesys su žmogumi bei požiūris į jį, todėl vykdomų funkcijų metu yra stengiamasi sistemiškai vertinti kaip gerbiamos žmogaus teisės ir užtikrinamas žmogaus orumas.

Seimo kontrolierius susitikimo pabaigoje patikino, kad atliekant tyrimus visuomet yra siekiama išjausti JT neįgaliųjų konvencijos dvasią bei joje išplėtotą idėją, kaip turėtų formuotis bei vystytis neįgaliesiems tiekiama būtinų paslaugų plėtra. Seimo kontrolierius apgailestavo, kad šią dieną vis dar yra jaučiama itin didelė takoskyra tarp Konvencijoje plėtojamų principų bei realios neįgaliųjų teisių užtikrinimo padėties.

 

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį