Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių95
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių97
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė824548

Naujienos

Seimo kontrolierius susitiko su  Kubos disidentu, Sacharovo premijos laureatu Gilijermu Farinjasu

2019 m. gruodžio 11 d.

2019 m. gruodžio 11 d,  Seimo Žmogaus teisių komitetas, Seimo kontrolierius Augustinas Normantas, Vaiko teisių kontrolierė Edita Žiobienė bei Žurnalsitikos inspektorė Gražina Ramanauskaitė apie žmogaus teises ir laisvę diskutavo su Kubos disidentu, Sacharovo premijos laureatu Gilijermu Farinjasu (Guillermo Fariñas) bei Kubos ir JAV nacionalinio fondo žmogaus teisėms direktoriumi Omaru Lopezu (Omar López).

Svečiai iš Kubos, minint Tarptautinę žmogaus teisių dieną dalyvavo  Nacionaliniame žmogaus teisių forume (www.nztf.lt).  G. Farinjasas pasakojo apie žmogaus teisių pažeidimus ir žodžio laisvės suvaržymus Kuboje. „Režimas turi sulaukti tarptautinių politinių sankcijų, kitaip bus sunku įtikinti Kubos valdžią keisti požiūrį į žmogaus teises ir paleisti į laisvę politinius kalinius“, – tokia žinute į komiteto narius kreipėsi žmogaus teisių aktyvistas iš Kubos.

Kuboje opozicinės nevyriausybinės organizacijos nėra registruojamos, šalyje nėra žmogaus teisių ombudsmeno institucijų ir Konstitucinio eismo, politiniai disidentai kalinami, o išėję iš kalėjimų neturi teisės laisvai keliauti – išvykti ar atvykti į Kubą. „Demokratija mūsų šalyje – nusikaltimas“, – kalbėjo A. Sacharovo premijos laureatas.

Farinjasas 2010 m. buvo apdovanotas Sacharovo premija, kaip visų Kubos kovotojų už žmogaus teises ir laisves atstovas. Jis yra psichologijos mokslų daktaras, nepriklausomas žurnalistas ir politikos disidentas. Per keletą metų G. Farinjasas, gindamas Kubos disidentus,  surengė 23 bado streikus. 135 dienas trukusį bado streiką jis nutraukė tik po to po, kai, tarpininkaujant Katalikų bažnyčiai, šalies valdžia sutiko paleisti 52 politinius kalinius. Kubos disidentas yra įsteigęs nepriklausomą žinių agentūrą „Cubanacán Press“, skleidžiančią informaciją apie Kubos politinius kalinius. Jo nuopelnai kovojant už interneto laisvę šalyje 2006 m. buvo įvertinti organizacijos „Žurnalistai be sienų“ premija.

Farinjasas negalėjo dalyvauti 2010 m. Sacharovo premijos įteikimo ceremonijoje Europos Parlamente, nes jam nebuvo leista išvykti iš Kubos. Kubos vyriausybei sušvelninus kubiečiams taikomus kelionių apribojimus ir po vizito į Europos Parlamentą į Kubą sugrįžus judėjimo „Baltai vilkinčios moterys“ atstovėms, G. Farinjasas pagaliau kreipėsi į Europos Parlamentą per 2013 m. Sacharovo premijos įteikimo ceremoniją (informacija parengta remiantishttps://www.europarl.europa.eu/).

 

 

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį