Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių39
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių95
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė824975

Naujienos

Seimo kontrolierius džiaugiasi pasiektu tarprinstituciniu sutarimu dėl nuteistųjų draudimo privalomuoju sveikatos draudimu (PSD)

2019 m. sausio 6 d. 

Seimo kontrolierius džiaugiasi pasiektu tarprinstituciniu  susitarimu dėl nuteistųjų draudimo privalomuoju sveikatos draudimu (PSD), kuriam pritarė Seimas. Prezidentas pasirašė 2019 m. gruodžio 17 d. Seimo priimtas Sveikatos draudimo įstatymo patais, įsigaliojusias 2020 m. sausio 1 d., kuriomis praplečiamas Privalomojo sveikatos draudimo lėšomis draudžiamų asmenų sąrašas.

Įstatymu praplėstas valstybės lėšų, kuriomis disponuoja Privalomasis sveikatos draudimo fondas, sąrašas, į jį įtraukiant asmenų, laikomų laisvės atėmimo vietų įstaigose, gydymui reikalingiems vaistams bei teikiamai prevencinei medicinos pagalbai, imunoprofilaktikos programos priemonėms užtikrinti ir užkrečiamųjų ligų laboratorinei diagnostikai ir gydymo kontrolei atlikti skirtas lėšas. 

Vykdydamas nacionalinės žmogaus teisių ir prevencijos institucijos funkcijas Seimo kontrolierius Augustinas Normantas ne kartą atkreipė valstybės institucijų dėmesį į tai, kad Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis turi būti draudžiami visi, o ne dalis nuteistųjų. Primindamas, Jungtinių Tautų minimalių elgesio su kaliniais taisykles Seimo kontrolierius pastebėjo, kad jog įkalintų asmenų sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumas yra šalies atsakomybė, o suimtiesiems ir nuteistiesiems turi būti suteikiamos tokios pat kokybės sveikatos priežiūros paslaugos kaip ir likusiai visuomenės daliai. 

Pagal anksčiau galiojusį teisinį reglamentavimą, iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų buvo finansuojama tik dalis suimtiesiems ir nuteistiesiems teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų (gydymui nuo pavojingų užkrečiamųjų ligų reikalingų vaistų įsigijimas bei visos valstybės ir savivaldybių viešosiose asmens sveikatos priežiūros įstaigose teikiamos sveikatos priežiūros paslaugos ), likusios suimtiesiems ir nuteistiesiems teikiamos sveikatos priežiūros paslaugos buvo apmokamos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro valdymo sričiai skirtų valstybės biudžeto asignavimų.  

Seimo kontrolieriai gina žmogaus teisę į gerą viešąjį administravimą, užtikrinantį žmogaus teises ir laisves, prižiūri, ar valdžios įstaigos vykdo pareigą tinkamai tarnauti žmonėms. Seimo kontrolieriai taip pat vykdo nacionalinę kankinimų prevenciją laisvės apribojimo vietose pagal Konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį, ar baudimą fakultatyvų protokolą. Seimo kontrolierių įstaiga – Nacionalinė žmogaus teisių institucija, akredituota Jungtinėse Tautose.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį