Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių94
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių97
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė824547

Naujienos

Seimo kontrolierių įstaigos surengtuose mokymuose atsigręžta į nuteistųjų iki gyvos galvos žmogaus teises

2019 m. gruodžio 11 d. 

Trečiadienį nuo pat ryto į Seimo kontrolierių įstaigos organizuojamus mokymus „Žmogaus teisėmis grįsta nuteistųjų iki gyvos galvos priežiūra: sritys, kuriose galima tobulėti“ rinkosi laisvės atėmimo įstaigų pareigūnai bei darbuotojai. Kartu su Kalėjimų departamento direktoriumi Virginijumi Kulikausku susirinkusius pareigūnus pasveikino Seimo kontrolierių įstaigos vadovas Augustinas Normantas.

„Džiaugiuosi, kad į Seimo kontrolierių įstaigos organizuojamus mokymus renkamės jau antrus metus ir tai tampa gražia tradicija. Žinoma, kalbėti apie žmogaus teises reikia, tačiau reikia ir suprasti, kad susitelkdami tik į prastas kalinimo sąlygas, mes pamirštame patį svarbiausią dalyką – požiūrį į žmogų“, – sveikindamasis sakė Seimo kontrolierių įstaigos vadovas Augustinas Normantas.

 Mokymus Seimo kontrolierių įstaigos Žmogaus teisių biuro vadovas Vytautas Valentinavičius pradėjo pristatydamas prevencijos patikrinimų tikslus ir principus, pabrėždamas prevencinio požiūrio svarbą. Žmogaus teisių biuro darbuotojai mokymus tęsė gilindamiesi į Visuotinę žmogaus teisių deklaracijos pamatinės nuostatos, skelbiančios, kad „visi žmonės gimsta laisvi ir lygūs savo orumu ir teisėmis“, esmę. 

Mokymuose taip pat buvo priminta, kad pagrindinis žmogaus teisių įgyvendinimo bausmių vykdymo procese tikslas – užtikrinti nuteistiesiems tinkamas kalinimo sąlygas, apsaugą nuo kankinimų ir kitokio žiauraus, nežmoniško ar žeminančio žmogaus orumą elgesio ar baudimo bei suteikti galimybes nuteistiesiems keisti savo gyvenimą ir daryti teigiamą poveikį savo pačių ateičiai.

Dalyviai išklausę mokymų teorinės dalies paskaitas „Žmogaus teisėmis grįstas bausmės iki gyvos galvos vykdymas“ bei „Tarptautiniais žmogaus teisių standartais grįsta nuteistųjų iki gyvos galvos priežiūra“  savo jėgas galėjo išmėginti spręsdami praktinius uždavinius, kuriuose susidūrė su iššūkiais identifikuojant paslėptus galimus žmogaus teisių pažeidimus bei rizikas žmogaus teisių požiūriu.

Mokymų pabaigoje nuteistųjų iki gyvos galvos teisių užtikrinimo gerosios praktikos pavyzdžiais pasidalino Vilniaus pataisos namų direktoriaus pavaduotojas Romas Ostanavičius. Keturių akademinių valandų trukmės mokymų pabaigoje kiekvieną mokymų dalyvį Seimo kontrolierius Augustinas Normantas pasveikino įteikdamas vardinius pažymėjimus, liudijančius apie mokymuose įgytas žinias žmogaus teisių apsaugos srityje.

 

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį