Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių2
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių98
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė824553

Naujienos

Nacionalinio žmogaus teisių forumo dėmesys vaikams ir jaunimui

2019 m. gruodžio 11 d. 

Gruodžio 10-ąją pasauliui minint Tarptautinę žmogaus teisių dieną, Vilniuje tradiciškai vyko kasmetinis Nacionalinis žmogaus teisių forumas (NŽTF). Šiais metais 30-osioms Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencijos metinėms skirtame renginyje susitiko žmogaus teisių aktyvistai, mokslininkai, diplomatai, ombudsmenai, moksleiviai ir studentai, verslo atstovai, visuomenininkai, politikai.

Nacionalinis žmogaus teisių forumas kvietė visuomenę aptarti žmogaus teisių situaciją mūsų šalyje – ko reikėtų imtis, kad Lietuvoje būtų gera gyventi visų tautybių, rasių, tikėjimų, lyčių, socialinių padėčių, įsitikinimų ar pažiūrų žmonėms. Šių metų forumas neatsitiktinai buvo skiriamas vaiko teisių klausimų aptarimui – Lietuva yra išrinkta JT Vaikų fondo (UNICEF) valdybos nare 2019–2021 metų laikotarpiui.

Nepaisant to, kad Lietuva skiria daug dėmesio kovoje su patyčiomis, tačiau valstybiniame lygmenyje vis dar egzistuoja takoskyra tarp vaiko ir suaugusiųjų teisių, trūksta sisteminio ir visapusio teisių užtikrinimo, ne visada pavyksta išgirsti ir įsiklausyti į vaiko nuomonę. Jaunimas visame pasaulyje vis aktyviau įsijungia į žmogaus teisių, klimato kaitos ar socialinių problemų aktualizavimą, tad vykusio NŽTF tikslas – suburti jaunus žmones ir sukurti platformą, kuri taptų pagrindu jų idėjų sklaidai.

Forume dalyvavo UNICEF, Jungtinių Tautų, Europos Tarybos ir kitų tarptautinių organizacijų atstovai, ministrai, užsienio šalių ambasadoriai, Seimo nariai, akademinės bendruomenės ir nevyriausybinių organizacijų atstovai. Diskusijose buvo siekiama ieškoti sprendimų keliamiems klausimams – čia susirinko ekspertai iš Vytauto Didžiojo universiteto, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos, Žmogaus teisių organizacijų koalicijos, Seimo kontrolierių įstaigos ir įvairių kitų institucijų.

Diskusijose susitiko ir žinomi visuomenės veikėjai, aktyviai palaikantys žmogaus teises įvairiose srityse, tarp jų – Humoro klubo komikas Paulius Ambrazevičius, kino režisierius Saulius Baradinskas, LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, Žmogaus teisių stebėjimo instituto tarybos narys, apžvalgininkas Paulius Gritėnas, „Delfi“ vyr. redaktorė Rasa Lukaitytė-Vnarauskienė ir kiti.

Nacionalinio žmogaus teisių forumo metu Seimo kontrolierių įstaiga bei Žmogaus teisių stebėjimo institutas sutelkė jėgas tam, kad būtų paliesta itin reikalinga tema bei būtų atsakyta į klausimą „Ar Lietuvos kalėjimai yra pajėgūs pasiekti bausmės tikslus?” Diskusijoje mintimis tai pat pasidalino Lietuvos kriminologų asociacijos vadovas Gintautas Sakalauskas, Kalėjimų departamento direktorius Virginijus Kulikauskas bei Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ Nuteistųjų konsultavimo centro vadovė Raimonda Čižauskaitė.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba NŽTF dalyvius kvietė į tris konferencijas „Translyčių asmenų teisių apsauga: tarptautinės tendencijos ir nacionalinės galimybės“ vedant diskusijas. Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga surengė diskusiją „Kaip užtikrinti vaiko teises tėvų konfliktų metu?“ Diskusijoje „(Ne)orus gyvenimas: kada atversime globos įstaigų duris?“ savo nuomone kvietė dalintis Žmogaus teisių stebėjimo institutas. Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba taip pat kvietė pasisakyti diskusijoje „Visuomenės interesas žinoti ir žmogaus teisės: kokia yra žiniasklaidos politika?“

Kaip ir praėjusiais metais, forumo metu buvo pristatomos parodos – šį kartą lankytojai galėjo susipažinti su Vilniaus dailės akademijos plakatais ir moksleivių vizualiųjų menų darbais žmogaus teisių tematika, taip pat veikė Lietuvos pašto ženklų bei atvirukų paroda. Dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ forumo pabaigoje pakvietė į filmo „Normalumas“ peržiūrą, kurią lydėjo diskusija apie vyriškumą XXI-ajame amžiuje. 

NŽTF metu prie Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vyko ir socialinė iniciatyva „Kavos galia“. Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ savanoriai svečius ir praeivius vaišino kava, bendravo, taip siekdami mažinti asmenų su proto negalia atskirtį.

 

 

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį