Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių97
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių95
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė825128

Naujienos

Seimo kontrolierius aiškinosi, kodėl konvojavimo metu nuteistasis patyrė sužalojimus

2019 m. rugpjūčio 30 d. 

Seimo kontrolierius Augustinas Normantas aiškinosi, ar už nuteistojo saugumą konvojavimo  metu atsakingi pareigūnai padarė viską, dėl ko įprastai būtų galima išvengti nuteistojo patirtų sužalojimų. Tačiau tyrimo metu Seimo kontrolieriui nebuvo pateikti jokie dokumentai ar duomenys, įrodantys, kad pareigūnai būtų veikę taip, kaip nustatyta teisės aktuose.

Ištyrus daugiau aplinkybių, paaiškėjo, kad nuteistasis buvo gabenamas iš Lukiškių tardymo izoliatorius-kalėjimo į Pravieniškių Laisvės atėmimo vietų ligoninę. Kelionės metu konvojaus vairuotojas buvo priverstas spėriai stabdyti, kadangi konvojuojamas nuteistasis nebuvo prisisegęs saugos diržų, trenkėsi veidu į specialiojo automobilio kameros grotas ir susižalojo kaktą bei nosį. 

Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai nepateikė jokių detalesnių duomenų apie tiriamo įvykio aplinkybes, tačiau formaliai nurodė, kad specialiojoje transporto priemonėje, kuria buvo gabenamas nuteistasis, yra įrengti saugos diržai, tačiau jų nuteistasis neprisisegė. Tačiau kodėl pareigūnai nereagavo į tokį saugumo reikalavimų pažeidimą, Viešojo saugumo tarnyba duomenų nepateikė. 

„Pareigūnai privalo prižiūrėti konvojuojamus asmenis, stebėti ar jie vykdo konvojaus pareigūnų specialius reikalavimus. Konvojavimo metu pareigūnai turi pareigą nuolat ir atidžiai stebėti konvojuojamuosius, nedelsdami pranešti konvojaus viršininkui ar jo padėjėjui apie konvojuojamųjų padarytus pažeidimus konvojavimo metu“, – pažymėjo Seimo kontrolierius Augustinas Normantas. 

Tyrimo metu pareigūnai nepateikė duomenų, kad pranešė konvojaus viršininkui apie konvojuojamųjų padarytus pažeidimus, taip pat dėl pažeidimų nebuvo surašytas aktas, kuriame būtų aprašytas režimo pažeidimų aplinkybės. Atsižvelgiant į tai, Seimo kontrolierius darė išvadą, kad pareigūnai neužtikrino saugių konvojavimo sąlygų, nes neveikė taip, kaip juos įpareigoja veikti teisės aktai. 

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį