Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių43
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių95
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė821484

Naujienos

Seimo kontrolierius: pareigūnų savivaliavimas nepagrįstai riboja nuteistųjų teisės

2019 rugpjūčio 12 d.

Augustinas Normantas2Seimo kontrolierius Augustinas Normantas iškėlė klausimą dėl Šiaulių tardymo izoliatoriuje nepagrįstai ribojamų žmogaus teisių, dėl kurių susirūpinimą anksčiau išreiškė ir Kalėjimų departamentas. Seimo kontrolieriaus nuomone, tokia situacija, kai pavaldi institucija neatsižvelgia į jai teikiamus įpareigojimus ir jų nevykdo, nėra tinkama, nes trukdo siekti bausmių vykdymo tikslų.

Atliekant tyrimą paaiškėjo, kad nuteistasis kreipėsi į tardymo izoliatoriaus administraciją dėl galimybės šios įstaigos parduotuvėje įsigyti oro gaiviklį, nes tualetas nėra atskirtas nuo gyvenamosios patalpos, ventiliacijos sistemos taip pat nėra. Šiaulių tardymo izoliatoriaus administracija pateikė atsakymą, kad oro gaiviklių būtiniausių reikmenų ir kitų daiktų sąraše nėra, todėl nėra leidžiama jais prekiauti, nors kitose laisvės apribojimo vietose kvapus neutralizuojančių priemonių įsigyti galima.

Atkreiptinas dėmesys ir į tai, kad Kalėjimų departamentas jau anksčiau raštu išsakė nuomonę, jog yra reikalinga leisti suimtiesiems bei nuteistiesiems tardymo izoliatorių parduotuvėse įsigyti kvapų naikinimo priemonių, nes atskirti sanitarinio mazgo nuo gyvenamųjų patalpų nėra galimybės, o konkrečiai Šiaulių tardymo izoliatorių įpareigojo pateikti sprendimą dėl leidimo nuteistiesiems įsigyti oro gaiviklių.

„Šiuo atveju kartu kyla ir lygiateisiškumo principo taikymo klausimas, ypač atsižvelgiant į tai, kad kitose laisvės apribojimo vietų įstaigose yra užtikrintos sąlygos įsigyti kvapą naikinančių priemonių, kuriose nėra etilo alkoholio ir aerozolio, nors tokia priemonė ir nėra įrašyta į sąrašą. Tuo tarpu Šiaulių tardymo izoliatoriuje tokios galimybės nėra, neatsižvelgiant netgi į tai, kad šiuo metu gyvenamosios patalpos nėra atskirtos nuo tualeto“, – pažymi Seimo kontrolierius Augustinas Normantas.

Seimo kontrolierius tyrimo metu atkreipė dėmesį ir į tai, kad valstybė turi pareiga užtikrinti žmogaus orumo apsaugą ir gynimą, kuri reiškia tai, kad valstybės institucijos ir pareigūnai negali nepagrįstai riboti žmogaus teisių ir laisvių. Seimo kontrolierius taip pat pažymėjo, kad tardymo izoliatoriaus pareigūnai visuomet turėtų vadovautis etinėmis nuostatomis, kurios įpareigoja elgtis su kaliniais humaniškai ir gerbti prigimtinę žmogaus teisę į orumą.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį