Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių42
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių96
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė829705

Naujienos

Seimo kontrolieriai susitiko su Nacionalinės žemės tarnybos direktoriumi

2019 m. balandžio 16 d.

SK ir NZTSeimo kontrolierių įstaigoje vyko susitikimas su Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos direktoriumi Laimonu Čiaku bei kitais tarnybos atstovais. Seimo kontrolieriai Augustinas Normantas ir Milda Vainiutė susitikimo pradžioje susirūpino, kad skundų dėl teisės aktus pažeidžiančių Nacionalinės žemės tarnybos pareigūnų veiksmų paskutiniouioju metu susilaukia gana daug.

Susitikime detaliau buvo kalbėta apie gaunamų skundų dėl Nacionalinės žemės tarnybos pareigūnų neteisėtų veiksmų ar neveikimo turinį bei Seimo kontrolierių įstaigą pasiekiančių sisteminių skundų problematiką. Seimo kontrolieriai pažymėjo, kad ypatingai jautri bei opi nuosavybės teisių atkūrimo procedūra, kuri iš esmės yra baiginėjama, turi būti vykdoma imperatyviai vadovaujantis teisės aktais bei gerojo viešojo administravimo principais.

Susitikime taip pat buvo prašyta atkreipti dėmesį į Seimo kontrolieriaus teikiamas rekomendacijas bei jų įgyvendinimo pilna apimtimi užtikrinimą. Seimo kontrolieriai akcentavo, kad Nacionalinė žemės tarnybos pareigūnai turėtų užtikrinti, kad asmenų prašymai bei skundai būtų nagrinėjami vadovaujantis teisės aktų reikalavimais bei iš Konstitucijos kylančiu valdžios tarnavimo žmonėms principu.

Seimo kontrolieriai gina žmogaus teisę į gerą viešąjį administravimą, užtikrinantį žmogaus teises ir laisves, prižiūri, ar valdžios įstaigos vykdo pareigą tinkamai tarnauti žmonėms. Seimo kontrolieriai taip pat vykdo nacionalinę kankinimų prevenciją laisvės apribojimo vietose pagal Konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį, ar baudimą fakultatyvų protokolą. Seimo kontrolierių įstaiga taip pat yra Jungtinėse Tautose A lygiu  akredituota nacionalinė žmogaus teisių institucija.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį