Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių39
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių96
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė829702

Naujienos

Po Seimo kontrolierės tyrimo Bukiškio kaime įrengta nauja asfaltbetonio danga, šaligatviai ir kelio ženklai

2019 m. kovo 26 d.

Milda Vainiute MG 8888Seimo kontrolierei Mildai Vainiutei atlikus tyrimą Vilniaus rajono savivaldybė Bukiškio kaime praplatino bei įrengė naują asfaltbetonio dangą Sodų, Liepų, Bičiulių gatvėse, šaligatvius, tris greičio ribojimo kalnelius Bičiulių ir Liepų gatvėse bei kelio ženklus pagal eismo saugumo audito studiją.

Susirūpinusi eismo saugumu Bukiškio kaime, kadangi buvo atsisakoma padėti užtikrinti jame saugesnį vaikų, mokyklinukų bei kitų pėsčiųjų judėjimą, įrengiant kelio ženklus, greitį mažinančias priemones, Seimo kontrolierė pradėjo tyrimą. Tyrimo metu paaiškėjo, kad gyventojai ne kartą kreipėsi į Vilniaus rajono savivaldybę, tačiau nei savivaldybė, nei Avižienių seniūnas nepateikė aiškaus ir motyvuoto atsakymo, kodėl yra atsisakoma įrengti saugumo organizavimo priemones. Gavusi kitą gyventojų prašymą dėl greičio ribojimo Bukiškio kaimo gatvėse ir keliuose, savivaldybė netikrino automobilių srautų, neatliko kelių ir gatvių saugumo patikrinimo, nes tai, jos atstovų nuomone, „nėra privaloma“ bei nesiėmė jokių saugumo priemonių dėl dažno greičio viršijimo Bukiškyje, motyvuodama tuo, kad „pranešimas nėra perduotas policijai ir nėra aišku, kaip gyventojai užfiksavo greitį“. Savivaldybė gyventojams nepaaiškino, kodėl jų įvardijami kompleksiniai eismo saugumo klausimai nėra nagrinėjami, taip pat nebuvo atsakyta, kodėl tamsiuoju paros metu gatvėse nėra apšvietimo arba jis nepakankamas.  

„Įgyvendindama vietos savivaldos veiklos skaidrumo bei viešumo ir reagavimo į savivaldybės gyventojų nuomonę ir kitų principų reikalavimus, savivaldybė turėjo sudaryti galimybę Bukiškio gyventojams gauti viešus ir motyvuotus atsakymus į pareikštą nuomonę apie eismo saugumo situaciją Bukiškyje: organizuoti susitikimą su gyventojais šiems klausimams aptarti, suteikti išsamią informaciją apie savivaldybės priimtus sprendimus, ateities planus“, – pažymi Seimo kontrolierė. 

Seimo kontrolierei atliekant tyrimą, savivaldybė informavo, kad atsižvelgiant į kelių eismo intensyvumą bei laikantis pradėtų darbų tęstinumo rengiamas vietinės reikšmės viešųjų kelių ir gatvių tiesimo bei remonto darbų planas, tačiau atitinkama šio plano ištrauka Seimo kontrolierei nebuvo pateikta. Administracijos paaiškinimai ir tai, kad savivaldybė, teikdama atsakymus gyventojams, savo veiksmų nemotyvavo konkrečiais teisės aktų reikalavimais, Seimo kontrolierei suteikė pagrindo abejoti, ar sudarant savivaldybės remonto darbų planą atsižvelgiama į teisės aktų reikalavimus. 

Tyrimo išvadoje Seimo kontrolierė pažymėjo, kad savivaldybės veikla turėtų būti vykdoma vadovaujantis konstituciniu valdžios tarnavimo žmonėms ir kitais gero administravimo principais, ir savivaldybės direktoriui pateikė rekomendaciją organizuoti Bukiškio gyventojų ir savivaldybės atsakingų asmenų susitikimą, kurio metu būtų aptarta eismo saugumo situacija gyvenvietėje, pateikti vieši ir motyvuoti atsakymai į gyventojams rūpimus klausimus dėl saugaus eismo organizavimo Bukiškyje.

Seimo kontrolieriai gina žmogaus teisę į gerą viešąjį administravimą, užtikrinantį žmogaus teises ir laisves, prižiūri, ar valdžios įstaigos vykdo pareigą tinkamai tarnauti žmonėms. Seimo kontrolieriai taip pat vykdo nacionalinę kankinimų prevenciją laisvės apribojimo vietose pagal Konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį, ar baudimą fakultatyvų protokolą. Seimo kontrolierių įstaiga taip pat yra Jungtinėse Tautose A lygiu  akredituota nacionalinė žmogaus teisių institucija.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį