Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių86
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių96
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė807740

Naujienos

Seimo kontrolierius pripažino, kad eismą ribojančių rakinamų parkavimosi atitvarų eksploatavimas pažeidžia teisės aktus

2019 m. vasario 21 d.

The Seimas Ombudsmnens OfficeSeimo kontrolierius ištyrė skundą dėl Panevėžio miesto savivaldybės administracijos pareigūnų neveikimo, sprendžiant klausimą dėl eismą ribojančių rakinamų parkavimo atitvarų pašalinimo, įrengtų valstybinės žemės sklype prie daugiabučio gyvenamojo namo. Atsižvelgęs, kad saugaus eismo užtikrinimas, vadovaujantis Vietos savivaldos įstatymu, yra viena iš savarankiškųjų iš Konstitucijos bei kitų įstatymų kylančių savivaldybės funkcijų, Seimo kontrolierius Savivaldybės administracijai rekomendavo imtis veiksmų dėl neteisėtai įrengtų parkavimo atitvarų pašalinimo.

Tyrimo metu nustatyta, kad Savivaldybės administracija, gavusi Pareiškėjo kreipimąsi dėl galimai neteisėtai valstybinėje žemėje įrengtų parkavimo atitvarų pašalinimo, kreipėsi į daugiabučio gyvenamojo namo savininkų bendrijos pirmininką bei neteisėtai įpareigojo juos išardyti. Atkreiptinas dėmesys, kad parkavimosi atitvarus įrengė ne namo Bendrija, o fiziniai asmenys, todėl savivaldybės įpareigojimas pašalinti parkavimosi atitvarus valstybinės žemės sklype buvo panaikintas, tačiau panaikinus sprendimą, Savivaldybės administracija daugiau taip ir nesiėmė jokių veiksmų dėl Pareiškėjo keliamo klausimo.

Seimo kontrolierius pažymi, kad vadovaujantis Aplinkos ministro įsakymu patvirtinto statybos techninio reglamento nuostatomis, parkavimosi atitvarai priskiriami prie nesudėtingų statinių, kurių statybai valstybinėje žemėje privaloma gauti valstybinės žemės patikėtinio sutikimą, tačiau toks dokumentas skundo tyrimo metu Seimo kontrolieriui nebuvo pateiktas, o vadovaujantis Panevėžio miesto tvarkymo ir švaros taisyklių nuostatomis, asmenims draudžiama savavališkai įrengti inžinerines saugaus eismo priemones bendrojo naudojimo teritorijose be suderinto su Savivaldybės administracija ir policija projekto.

Atsižvelgiant į tai, kad rakinamų parkavimosi atitvarų statybos leidimas ar suderinto projekto kopija skundo tyrimo metu Seimo kontrolieriui nebuvo pateikti, Seimo kontrolierius darė išvadą, kad parkavimo atitvarų eksploatavimas neteisėtai riboja eismą valstybinės žemės sklype. Savivaldybės administracija, atsižvelgdama į Seimo kontrolieriaus pažymoje pateiktą rekomendaciją, Panevėžio miesto infrastruktūros objektų priežiūros ir remonto paslaugas teikiančiai uždarajai akcinei bendrovei pavedė organizuoti nelegaliai sumontuotų parkavimo atitvarų išardymą.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį