Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių5
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių97
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė804958

Naujienos

Žmogaus teisių apsaugos klausimai aptarti su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu

2019 m. sausio 10 d.

46634880612 7c501cff5a oSeimo kontrolierių įstaigos vadovas Augustinas Normantas susitiko su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu. Susitikime kalbėtasi apie žmogaus teisių aktualijas šalyje, esamą žmogaus teisių situaciją ir iššūkius. Seimo kontrolierius Augustinas Normantas Seimo pirmininkui pristatė esmines žmogaus teisių problemas, atkreipdamas Seimo pirmininko V. Pranckiečio dėmesį į parlamento svarbų vaidmenį užtikrinant žmogaus teises šalyje.

A. Normantas pastebėjo, kad Lietuvoje trūksta švietimo žmogaus teisių temomis, todėl peržvelgiant ugdymo turinį mokyklose, galbūt, šiam klausimui galėtų būti skiriamas dėmesys.  Susitikime su Seimo pirmininku Seimo kontrolierius atkreipė dėmesį į Jungtinių Tautų Neįgaliųjų komiteto pateiktų rekomendacijų įgyvendinimo problemas: „Įgyvendinimas vyksta vangiai, todėl  gal galima būtų inicijuoti šių rekomendacijų įgyvendinimo aptarimą Seime, įtraukiant žmogaus teisių organizacijas, JT ekspertus“.

Susitikime  su Seimo pirmininku V. Pranckiečiu Seimo kontrolierius A. Normantas aptarė ir Nacionalinės žemės tarnybos veiklos problemas, kalbėjo apie globos deinstitucionalizavimo svarbą bei principus, diskutuoja apie socialinių paslaugų namuose prieinamumo  svarbą.  Taip pat buvo aptarti teisės gauti informaciją iš valstybės ir savivaldybės įstaigų klausimai, diskutuojama apie bausmių vykdymo sistemos reformos problemas.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį