Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių93
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių95
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė825124

Naujienos

Pataisos įstaigos darbuotojams mokymai apie žmogaus teisių principais grįstą nuteistųjų priežiūrą

2018 m. gruodžio 18 d.

 MG 9118„Pagarba asmens orumui vienas svarbiausių aspektų dirbant su nuteistaisiais ir siekiant jų elgsenos pokyčių“, – pastebėjo Seimo kontrolierius Augustinas Normantas, sveikindamas Lietuvos pataisos įstaigos darbuotojus, kurie 2018 m. gruodžio 18 d. susirinko į Seimo kontrolierių įstaigoje organizuojamus mokymus, skirtus plėtoti turimas žinias apie pagarbą žmogaus teisėms.

Dalyvaudami praktinėse veiklose, pataisos įstaigų darbuotojai analizavo nuteistųjų skunduose keliamas problemas, gilinosi į skundų nagrinėjimo ypatumus, kritiškai mąstydami ieškojo neįprastų problemų sprendimo būdų. Seimo kontrolierių įstaigos darbuotojai pataisos įstaigų darbuotojams priminė apie Jungtinėse Tautose patvirtintus pagarbaus elgesio su nuteistaisiais principus, kalbėjo apie žmogaus teisių principais grįstą nuteistųjų priežiūrą.

Mokymuose pataisos įstaigos darbuotojai buvo supažindinti su pagalbiniu reagavimo į provokacijas modeliu, taikomu siekiant pozityvaus komunikavimo su nuteistaisiais, analizavo praktines situacijas su kuriomis itin dažnai susiduria įkalinimo įstaigų pareigūnai.

Seimo kontrolieriai gina žmogaus teisę į gerą viešąjį administravimą, užtikrinantį žmogaus teises ir laisves, prižiūri, ar valdžios įstaigos vykdo pareigą tinkamai tarnauti žmonėms. Seimo kontrolieriai taip pat vykdo nacionalinę kankinimų prevenciją laisvės apribojimo vietose pagal Konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį, ar baudimą fakultatyvų protokolą. Seimo kontrolierių įstaiga taip pat yra Jungtinėse Tautose A lygiu  akredituota nacionalinė žmogaus teisių institucija.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį