Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių93
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių95
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė825124

Naujienos

Tarptautinė žmogaus teisių diena paminėta Nacionaliniu žmogaus teisių forumu

2018 m. gruodžio 11 d.

IMG 3093Minint Tarptautinę žmogaus teisių dieną, gruodžio 10 d., pirmą kartą Lietuvoje buvo surengtas Nacionalinis žmogaus teisių forumas – daugiau nei 60 šalies ir užsienio ekspertų, visuomenininkų, žurnalistų, politikų, žmogaus teisių aktyvistų, diplomatų, verslo atstovų, moksleivių ir studentų diskutavo apie žmogaus teisių kultūrą mokyklose, manipuliavimą rinkėjais, prekybą žmonėmis, smurtą artimoje aplinkoje, mažumų teises ir kitus klausimus. Renginys buvo skirtas 70-osioms Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos pasirašymo metinėms.

Diskutuodamas apie žmogaus teises nacionalinės žmogaus teisių institucijos (Seimo kontrolierių įstaigos) vadovas Augustinas Normantas akcentavo žmogaus teisių švietimo svarbą: „Labai svarbu ugdyti žmogų, kad pagarba žmogaus teisėms taptų jo kasdieniu gyvenimo principu, todėl žmogaus teisių švietimui būtina skirti reikiamą dėmesį mokyklose“. 

Forumo metu valstybinio, nevyriausybinio ir verslo sektorių atstovai kartu su akademine bendruomene ir visuomene  dalyvavo diskusijose apie dabartinę žmogaus teisių padėtį ir reikalingus pokyčius bei sprendimus, skirtus tam, kad Lietuvoje būtų gera gyventi visiems – visų tautybių, rasių, tikėjimų, lyčių, socialinių padėčių, įsitikinimų ir pažiūrų žmonėms.

„Visuomenės apklausos rodo, jog tolerancija ir nediskriminavimas vis dar išlieka siekiamybe. Kyla klausimas, ar Lietuvai pavyko sukurti atvirą ir tolerantišką visuomenę, kurioje su kiekvienu žmogumi būtų elgiamasi pripažįstant jo įgimtą orumą ir žmogiškąją vertę“, – klausia Vytauto Didžiojo universiteto profesorė Milda Ališauskienė.

Renginio diskusijose dalyvavo tarptautinių Europos Tarybos, Jungtinių Tautų, Europos Komisijos pareigūnai, JAV, Kanados, Švedijos ir Norvegijos ambasadoriai Lietuvoje. Prie bendro pokalbių stalo susėdo Seimo nariai, ministrai, ekspertai iš Vytauto Didžiojo universiteto (VDU), Lietuvos socialinių tyrimų centro, Vilniaus politikos analizės instituto, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos, Seimo kontrolierių įstaigos, Lietuvos neįgaliųjų forumo, Lietuvos žmogaus teisių centro, „Baltųjų pirštinių“ ir kitų organizacijų.

Žmogaus teisių klausimus taip pat aptarė Europos Tarybos GREVIO komiteto vice-prezidentė Marceline Naudi, Jungtinių Tautų ekspertas, VDU profesorius Jonas Ruškus, Raoulio Wallenbergo akademijos Švedijoje atstovė Lisa Gawell ir daug kitų dalyvių. Tarp diskusijų dalyvių – ir žinomi šalies visuomenės veikėjai aktyviai pasisakantys žmogaus teisių klausimais: dainininkė Erica Jennings, aktorius Dominykas Vaitiekūnas, socialinių iniciatyvų kūrėja Beata Tiškevič, žurnalistas Edmundas Jakilaitis ir kiti.

Forumo šūkis – „Gimėme laisvi ir lygūs“ – kvietė prisiminti Visuotinę žmogaus teisių deklaraciją, kurios pirmasis straipsnis skelbia: „Visi žmonės gimsta laisvi ir lygūs savo orumu ir teisėmis. Jiems yra suteiktas protas ir sąžinė, ir jie turi elgtis vienas su kitu kaip broliai“.

Renginio organizatoriai: Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, Lietuvos neįgaliųjų forumas, Lietuvos Respublikos Seimas, Užsienio reikalų ministerija, Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierių įstaiga, Vytauto Didžiojo universitetas, Žmogaus teisių organizacijų koalicija.

Forumo partneriai: JAV, Kanados, Norvegijos ir Švedijos diplomatinės atstovybės Lietuvoje, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, „Jaunimo linija“, RIMI, „Barclays“, Lietuvos žurnalistų sąjunga.

Informaciniai partneriai: 15min.lt, LRT, „Nanook“, žurnalas „IQ“.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį