Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių44
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių97
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė800878

Naujienos

Seimo kontrolieriai su teisingumo viceministru ir Kalėjimo departamento vadovu aptarė situaciją įkalinimo įstaigose

2018 gruodžio 4 d.

 MG 8619Reaguodami į žiniasklaidoje esamus Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerijos, Kalėjimo departamento atstovų pasisakymus, atsižvelgdami į nuteistųjų kreipimųsis, juos atstovaujančių organizacijų skundus bei siekdami išsiaiškinti, ar priemonės, kurių ėmėsi Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerija bei Kalėjimo departamentas laisvės apribojimo įstaigose yra teisėtos, proporcingos bei atitinka tarptautiniuose žmogaus teisių standartuose įtvirtinus pagarbos žmogaus teisėms ir laisvės principus, Seimo kontrolieriai organizavo pasitarimą, kuriame buvo aptarti pirmiau įvardyti klausimai. 

Seimo kontrolieriai pastebėjo, kad vykdant reformas reikia laikytis pagarbos žmogaus teisėms principų, o taip pat atkreipė dėmesį, kad tam tikros priemonės, kurių ėmėsi Kalėjimų departamentas reikalauja detalesnės analizės. 

Seimo kontrolierius Augustinas Normantas atkreipė dėmesį, kad susitikimu siekiama visas aplinkybes, susijusias su teisingumo ministro įsakymu, keičiančiu pataisos įstaigų tvarkos taisykles.

Susitikime taip pat didelis dėmesys buvo skiriamas teisės aktų taikymo problemoms. Seimo kontrolierių nuomone, teisėkūros požiūriu visi teisės aktai, įskaitant ir ministro įsakymus turi būti aiškūs ir nekilti abejonių dėl jų taikymo.  

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį