Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių6
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių96
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė835258

Naujienos

Seimo kontrolierius su sveikatos apsaugos ministru ir Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininke aptarė Psichikos sveikatos įstatymo pataisas

2018 m. lapkričio 30 d.

IMG 0001Seimo kontrolierių įstaigos vadovo Augustino Normanto iniciatyva vykusiame susitikime su sveiktos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga ir Seimo Sveikatos reikalų pirmininke Ata Kubliene buvo aptartos Sveikatos apsaugos ministerijos teikiamas Seimui Psichikos sveikatos įstatymo pataisos, kurios po diskusijų papildomuose Seimo komitetuose bus svarstomos pagrindiniame Seimo Sveikatos reikalų komitete.

Ministerijos atstovų teigimu, pataisomis siekiama atsižvelgti į Jungtinių Tautų Neįgaliųjų komiteto rekomendacijas ir tobulinti priverstinio hospitalizavimo reglamentavimą, įtvirtinat nuostatas dėl paciento išklausymo teismo posėdyje bei mėginant reglamentuoti priverstinį hospitalizavimą.

Seimo kontrolierius A. Normantas pasidžiaugė Sveikatos apsaugos ministerijos noru įgyvendinti Jungtinių Tautų Neįgaliųjų komiteto rekomendacijas, tačiau atkreipė dėmesį, kad kai kurios siūlomos Psichikos sveikatos įstatymo pataisos prieštarauja Jungtinių Tautų Neįgaliųjų konvencijos nuostatoms: „Asmens suvaržymas galimas tik teismo sprendimu, todėl reikia tinkamai reglamentuoti paciento dalyvavimo teismo procese bei sprendimo pratęsti priverstinį hospitalizavimą apskundimo procedūras, užtikrinant galimybę pacientui, apskundžiant sprendimą dėl priverstino hospitalizavimo, teisme pateikti alternatyvią psichiatrų išvadą“. 

 Seimo kontrolieriaus nuomone, priverstinio hospitalizavimo principus būtina reglamentuoti įstatyme, nes, bet koks galimas žmogaus asmens teisų suvaržymas turi būti reglamentuojamas įstatymu, o ne poįstatyminiais teisės aktais: Būtina atsižvelgti į Konstitucinio Teismo suformuotą doktriną šiuo klausimu.  A. Normanto nuomone, sprendžiant vaikų priverstinio hospitalizavimo klausimus būtina užtikrinti, kad komisijoje dalyvautų vaikų gydytojas psichiatras. 

Susitikime taip pat kalbėta apie priverstinio hospitalizavimo sąlygų praplėtimą, aptarti priverstinio hospitalizavimo ir (ar) priverstinio gydymo be teismo leidimo trukmės klausimai. Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga pažadėjo peržiūrėti aptartus klausimus ir pasiūlyti tam tikrus pakeitimus siūlomose įstatymo pataisose.

Apibendrindamas susitikimą, A. Normantas atkreipė dėmesį, kad detalesnę Seimo kontrolierių įstaigos, kaip nacionalinės žmogaus teisių institucijos argumentuotą poziciją, įstaiga yra pteikusi ir Sveikatos apsaugos ministerijai, ir Seimo komitetams, svarsčiusiems Psichikos sveikatos pataisas.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį