Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių44
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių97
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė800878

Naujienos

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos pareigūnai nesudarė galimybių gauti tinkamų socialinės globos paslaugų

2018 m. lapkričio 18 d.

The Seimas Ombudsmnens OfficeSeimo kontrolierius konstatavo, kad Vilniaus miesto savivaldybės administracijos pareigūnai, nepaisydami teisinio reguliavimo tikrumo ir stabilumo principų, neužtikrino iš Lietuvos Respublikos Konstitucijos kylančios pareigos – užtikrinti asmens pasitikėjimą valstybe ir teise. Tokį sprendimą Seimo kontrolierius priėmė išnagrinėjęs skundą (4D-2018/2-668) dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos departamento Socialinės paramos skyriaus pareigūnų neteisėtų veiksmų, susijusių su socialinių paslaugų asmeniui skyrimu.

Seimo kontrolierius, įvertinęs skundo tyrimo metu nustatytas aplinkybes, kai Savivaldybės komisijai priėmusi sprendimą skirti pareiškėjos sūnui dienos socialinės globos paslaugas ir surašius siuntimą, pareiškėja negalėjo pasinaudoti paslaugomis, nes socialinės paslaugos įstaigoje nėra„sudarytos reikiamos sąlygos“. 

 Seimo kontrolierius konstatavo, kad pareiškėjai nepagrįstai buvo sudaryta galimybė tikėtis, kad jos sūnui bus suteiktos norimos socialinės paslaugos, ir tokiu būdu buvo neužtikrinti Pareiškėjos teisėti lūkesčiai, todėl tokie Savivaldybės administracijos pareigūnų veiksmai laikytini netinkamais bei neatitinkančiais gero viešojo administravimo principų. Seimo kontrolierius taip pat pabrėžė, kad tokie Savivaldybės administracijos veiksmai kritikuotini, todėl turi būti užtikrinta, jog panašūs atvejai ateityje nepasikartotų.

Seimo kontrolierius rekomendavo Savivaldybės administracijos direktoriui pakeisti teisinį reglamentavimą ir aiškiai įtvirtinti atsakingo asmens pareigą, prieš teikiant svarstyti klausimą dėl socialinės paslaugos skyrimo, gauti raštišką įstaigos patvirtinimą, kad socialinė paslauga konkrečiam asmeniui jo prašomoje įstaigoje gali būti teikiama. 

Vilniaus miesto savivaldybės administracija informavo Seimo kontrolierių, kad pakeitė Asmens socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašą, kuriame nustatė, kad Socialinės paramos skyriaus atsakingas darbuotojas teikdamas Socialinės globos skyrimo komisijai dokumentus dėl socialinių paslaugų asmeniui teikimo, kartu privalo pateikti socialinės globos paslaugas teikiančių įstaigų rašytinę informaciją, kad yra laisva vieta socialinės globos paslaugoms gauti, ir kad jų teikiamos paslaugos atitiks asmens specialiuosius poreikius.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį