Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių40
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių96
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė829703

Naujienos

Seimo kontrolierė susitiko su Vilniaus miesto administracijos vadovais

2018 m. lapkričio 14 d.

VMS 7307Antradienį Seimo kontrolierė Milda Vainiutė susitiko su Vilniaus miesto administracijos vadovu Administracijos  Povilu Poderskiu, jo pavaduotojais Juliumi Morkūnu bei Agne Vilkončiūte. Susitikime buvo aptartos pristatytos pagrindinės Seimo kontrolierių funkcijos, pristatytos esmines problemas, kurios iškyla nagrinėjant skundus Vilniaus miesto savivaldybės administracijoje.

Susitikime su Vilniaus miesto savivaldybės administracijos vadovais Seimo kontrolierė M. Vainiutė atkreipė jų dėmesį į skundų nagrinėjimo problemas, tarp kurių – neišsamių ir nemotyvuotų atsakymų pareiškėjams pateikimas arba atsakymas pareiškėjams ne į visus prašymuose įvardytus klausimus. „Atsakymai pareiškėjams turi būti pagrįsti objektyviais duomenimis”, – pastebėjo M. Vainiutė

Kalbėdama apie Seimo kontrolierių vykdoma tarpininkavimą M. Vainiutė pastebėjo, kad jis atliekamas, kai yra pagrindas atsisakyti nagrinėti skundą, tačiau Seimo kontrolierius mato būtinybę esamą problemą išspręsti efektyviausiu būdu – nagrinėjant savivaldybėje. „Tarpininkavimo rašte nurodomi klausimai, kuriuos tikslinga išnagrinėti rengiant atsakymą pareiškėjams”, – pastebėjo Seimo kontrolierė.

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius P. Poderskis susipažino su skundų pavyzdžiais, kuriuose, Seimo kontrolierės nuomone, nėra vadovaujamasi gero viešojo administravimo principais bei pritarė, kad nagrinėdami prašymus tarnautojais turėtų bendradarbiauti su kitais savivaldybės departamentais, skyriais.

„Kartais mums sudėtingas spręsti pareiškėjų problemas dėl konkuruojančių teisės normų skirtinguose teisės aktuose”, – prašydamas Seimo kontrolierės teikti rekomendacijas dėl tam tikrų teisės aktų tobulinimo pastebėjo Vilniaus miesto savivaldybės administracijos pavaduotojais Julius Morkūnas.

Susitikimo metu taip pat buvo iškeltas klausimas dėl susidariusios padėties prie Kalvarijų turgaus Vilniaus mieste. Seimo kontrolierė atkreipė dėmesį į tai, kad tiesiog ant šaligatvio sendaikčiais prekiaujantiems miesto gyventojams, deja, nėra sudarytos elementariausios saugumo ir patogumo sąlygos: „Šį klausimą derėtų spręsti ne draudimais, bet kitais civilizuotais būdais, nes žmonės priversti taikytis su jų teises pažeidžiančia padėtimi dėl sunkios socialinės padėties”, – pastebėjo M. Vainiutė.

Susitikime taip pat buvo aptarti ir daugiabučių bendrijų veiklos kontrolės priežiūros klausimai, dėl kurios Seimo kontrolierių įstaiga sulaukiau itin daug skundų. Taip pat buvo aptartos su pastatų atnaujinimu, renovavimu susijusios problemos, kalbėta apie prieinamumo prie pastatų, kurie yra pripažinti valstybės saugomais kultūros paveldo objektais, problemas.

Seimo kontrolieriai gina žmogaus teisę į gerą viešąjį administravimą, užtikrinantį žmogaus teises ir laisves, prižiūri, ar valdžios įstaigos vykdo pareigą tinkamai tarnauti žmonėms. Seimo kontrolieriai taip pat vykdo nacionalinę kankinimų prevenciją laisvės apribojimo vietose pagal Konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį, ar baudimą fakultatyvų protokolą. Seimo kontrolierių įstaiga taip pat yra Jungtinėse Tautose A lygiu  akredituota nacionalinė žmogaus teisių institucija.

 

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį