Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių94
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių96
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė817770

Naujienos

Lietuvos ir Ukrainos ombudsmenai lankėsi konflikto zonoje Rytų Ukrainoje

2018 m. lapkričio 12 d.

Seimo kontrolieriai Donbase / Domantas Pipas nuotr.Seimo kontrolierių įstaigos vadovas Augustinas Normantas ir Ukrainos žmogaus teisių komisarė Liudmila Denisova 2018 m. lapkričio 8–9 dienomis surengė bendrą humanitarinės stebėsenos misiją Donecko ir Luhansko regionuose, kuriuose buvo stebima ir vertinama žmogaus teisių padėtis.

Lankydamiesi kontaktinėje linijoje – „Majorsk“ patikrinimo punkte, kurį kasdien pereina apie dešimt tūkstančių, ombudsmenai pastebėjo tinkamos infrastruktūros trūkumą, „Kartais žmonės turi laukti eilėje valandų valandas“, – pažymėjo ombudsmenai.

Reikėtų pažymėti, kad „Majorsk“ patikrinimo punktas yra vienas iš judriausių Donbase, o Rusijos remiami kovotojai dažnai jį apšaudo. Rugpjūčio mėnesį dėl išpuolių patikrinimo punktas buvo kelis kartus uždarytas.

Vizito į Rytų Ukrainą metu delegacija susitiko su Jungtinių pajėgų operacijos (JPO) vadu Sergejumi Najavu, kuris informavo tarptautinę delegaciją apie JPO padalinių įgaliojimus, taip pat apie patikrinimo punktų veiklą. Pasak jo, dėl padidėjusio žmonių, kertančių patikrinimo punktus, srauto buvo priimtas sprendimas visuose punktuose padidinti darbuotojų skaičių. Be to, dviejuose patikrinimo punktuose „Marijinka“ ir „Stanyca Luhanska“ buvo atlikta infrastruktūros rekonstrukcija. Ombudsmenai atkreipė dėmesį į būtinybę, esant dideliam žmonių srautui, pailginti patikrinimo punktų darbo laiką.

Seimo kontrolierius A. Normantas pabrėžė, kad žmogaus teisių stebėsenos vizitas į regioną padėjo geriau suprasti problemas, su kuriomis susiduria žmonės, nuolat būnantys kontaktinėje zonoje. Lietuvos ambasadorius Marius Janukonis pažymėjo, kad ombudsmenai asmeniškai galėjo išvysti Rusijos agresijos humanitarines pasekmes, todėl labai svarbu atkreipti į jas tarptautinės bendruomenės dėmesį.

Vizito metu ombudsmenai taip pat aplankė „Stanyca Luhanska“ pėsčiųjų patikrinimo punktą kontaktinėje linijoje, kurį kasdien pereina dešimt–trylika tūkstančių žmonių, be to, susitiko su vietos valdžios atstovais. Ombudsmenai pažymėjo, kad Ukrainos valdžios institucijų ir tarptautinių organizacijų pastangomis buvo atlikti svarbūs infrastruktūros tobulinimo darbai, tačiau, jų nuomone, reikėtų geriau koordinuoti institucijų veiklą mokant gyventojams socialines išmokas.

„Reikėtų padidinti socialinės paramos pasiskirstymo pajėgumą, taip pat sanitarinių įrenginių ir medicinos pagalbos vietų skaičių, kur žmonės galėtų pailsėti ir sušilti“, – pabrėžė Lietuvos ir Ukrainos ombudsmenai.

Žmogaus teisių stebėjimo vizitas buvo surengtas siekiant didinti informuotumą apie Rytų Ukrainoje vykstantį karinį konfliktą, kuris lėmė žmogaus teisių pažeidimus. Stebėjimo vizitas vyko pagal Europos Sąjungos dvynių projektą „Ukrainos Parlamento Vyriausiojo žmogaus teisių kontrolieriaus institucijos gebėjimų saugoti žmogaus teises ir laisves stiprinimas pagal geriausią 

Europos patirtį“, kurį įgyvendina Lietuvos ir Austrijos žmogaus teisių institucijų komanda, vadovaujama Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierių įstaigos vadovo A. Normanto.

Seimo kontrolieriai gina žmogaus teisę į gerą viešąjį administravimą, užtikrinantį žmogaus teises ir laisves, prižiūri, ar valdžios įstaigos vykdo pareigą tinkamai tarnauti žmonėms. Seimo kontrolieriai taip pat vykdo nacionalinę kankinimų prevenciją laisvės apribojimo vietose pagal Konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį, ar baudimą fakultatyvų protokolą. Seimo kontrolierių įstaiga taip pat yra Jungtinėse Tautose A lygiu  akredituota nacionalinė žmogaus teisių institucija.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį