Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių76
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių98
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė805223

Naujienos

Seimo kontrolieriaus patarėjai įsitikino – trūksta ne tik prižiūrėtojų, tačiau įkalinimo įstaigoje neveikia vaizdo kameros, veikiančių kamerų vaizdas monitoriuose vos įžiūrimas

2018 m. rugpjūčio 14 d.

IMG 8501Netikėtai apsilankę Pravieniškių pataisos namuose-atviroje kolonijoje Seimo kontrolieriaus patarėjai įsitikino, jog įstaigos antrame sektoriuje dieną budi tik dešimt pareigūnų, kolonijoje neveikia net 22 vaizdo kameros, o antrajame sektoriuje iš veikiančių dviejų kamerų pareigūnams perduodamą informaciją reikia žiūrėti per monitorius, kuriuose vaizdas vos įžiūrimas. 

„Po Seimo kontrolieriaus Augustino Normanto susitikimo su teisingumo ministru Elvinu Jankevičiumi iškilo tam tikrų klausimų, į kuriuos atsakymus norėjome gauti vietoje, todėl nepranešę Pravieniškių pataisos namų-atviros kolonijos vadovams apsilankėme įstaigoje“ – pastebėjo Seimo kontrolierių įstaigos vyriausiasis konsultantas viešiesiems ryšiams Vytautas Valentinavičius  

Atlikdami žmogaus teisių stebėseną Pravieniškių pataisos namuose-atviroje kolonijojeSeimo kontrolierių įstaigos patarėjai domėjosi, kaip sprendžiami su įkalinimo įstaigų reorganizavimu susiję klausimai, taip pat nuteistųjų saugumo bei smurto proveržio prevencijos klausimai. Susitikę su įstaigos laikinuoju vadovu Dainiumi Sušinsku Seimo kontrolieriaus patarėjai klausė, koks dėmesys bus skiriamas kalinių resocializacijos programoms, ar yra ilgalaikė smurto tarp kalinių mažinimo strategija. 

„Nuteistųjų skundų analizė atskleidė, kad viena iš pagrindinių smurto priežasčių – nuteistųjų užimtumo, socializacijos programų stoka. Nelaisvėje atsidūrę asmenys prarasdami laisvėje įprastus socialinius įgūdžius, įgauna naujų, neigiamų kalėjimo kultūros įgūdžių, todėl socialinių programų stygius įkalinimo įstaigose turi būti sprendžiamas kuo skubiau“, – pastebėjo Seimo kontrolierių įstaigos atstovas Vytautas Valentinavičius.

Pravieniškių pataisos namų-atviros kolonijos laikinasis vadovas D.Sušinskas Seimo kontrolierių įstaigos atstovams sakė, kad įstaigos Kriminalinės žvalgybos skyriuje liko vos septyni darbuotojai ir likusių dešimt dešimčių bylų jie nepajėgūs išnagrinėti laiku. Seimo kontrolierių įstaigos pareigūnai apsilankymo metu nustatė, kad pataisos įstaigos antrame sektoriuje dirbo tik dešimt pareigūnų. 

„Pastiprinimo Pravieniškių pataisos namai-atvira kolonija sulaukia iš kitų jėgos struktūrų, popietėmis ir vakarais atvyksta budėti savo noru apie vieną dešimtį įstaigos pareigūnų, tačiau tai tik kriziniu atveju įmanomas scenarijus – užtikrinti nuteistųjų apsaugą reikalingas nuolatinis trijų dešimčių pareigūnų budėjimas“, – pastebėjo Seimo kontrolierių įstaigos atstovas V. Valentinavičius.

Vizito metu Seimo kontrolieriaus patarėjai išsiaiškino, kad Pravieniškių pataisos namams-atvirai kolonijai reikalinga pagalba iš Policijos departamento, kuri padėtų nuolatos stebėti prie įkalinimo įstaigos esančias teritorijas, nes prie įstaigos teritorijos nuolatos slepiamos permetimui paruoštos „siuntos“. Be to, Pravieniškių miestelyje būtina įrengti vaizdo kameras, kurios padėtų užtikrinti tvarką, užkardinti galimas nusikalstamas veikas.

Landydamiesi Pravieniškėse Seimo kontrolierių įstaigos patarėjai apžiūrėjo naujus du korpusus, į kuriuos bus perkeliami pasitaisyti linkę nuteistieji, taip pat susipažino, kaip bus išskirstyti probleminiai nuteistieji. D. Sušinskas Seimo kontrolierių įstaigos darbuotojus supažindino su nuteistųjų išskirstymo po Lietuvos pataisos įstaigas ir įstaigos teritoriją projektais, paaiškino, kaip bus reorganizuojamas drausmės grupės sektorius. 

Apsilankymo Pravieniškių pataisos namuose atviroje kolonijoje metu taip pat buvo kalbama apie atliekamas kratas, jų fiksavimą vaizdo registratoriais, aptariamos žiniasklaidoje pasirodžiusi informacija apie galimą nuolaidžiavimą tam tikroms nuteistųjų grupėms. Seimo kontrolierių įstaigos darbuotojai domėjosi kratų metu konfiskuotu nuteistųjų turtu, procedūromis, kuriomis vadovaujamasi jį grąžinant nuteistojo artimiesiems. 

Seimo kontrolieriai gina žmogaus teisę į gerą viešąjį administravimą, užtikrinantį žmogaus teises ir laisves, prižiūri, ar valdžios įstaigos vykdo pareigą tinkamai tarnauti žmonėms bei skatina pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms, atliekant nacionalinės žmogaus teisių institucijos funkcijas. Seimo kontrolieriai taip pat vykdo nacionalinę kankinimų prevenciją laisvės apribojimo vietose pagal Konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį, ar baudimą fakultatyvų protokolą.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį