Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių71
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių96
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė764327

Naujienos

Seimo kontrolierius ragina Vilniaus rajono merę inicijuoti savivaldybės administracijos direktoriaus veiklos tarnybinį patikrinimą

2017 m. rugsėjo 5 d.

 MG 7067Išnagrinėjęs Vilniaus rajono gyventojų skundą Seimo kontrolierius Raimondas Šukys konstatavo, kad Vilniaus rajono savivaldybė daugiau nei dvejus metus nepagrįstai nevykdė Vietos savivaldos įstatymu jai priskirtos funkcijos – savivaldybės teritorijoje veikiančių jungtinės veiklos sutartimi įgaliotų daugiabučių gyvenamųjų namų bendrojo naudojimo objektų valdytojų veiklos priežiūros ir kontrolės.

Seimo kontrolierius priėjo išvados, kad Savivaldybės taryba patvirtino Priežiūros ir kontrolės taisykles tik beveik po dvejų metų nuo Pavyzdinių priežiūros ir kontrolės taisyklių įsigaliojimo.

Be to, savivaldybė Seimo kontrolieriui nepateikė duomenų apie tai, ar yra paskyrusi savo pareigūnus, atsakingus už daugiabučių gyvenamųjų namų bendrojo naudojimo objektų valdytojų veiklos priežiūrą ir kontrolę.

„Seimo kontrolieriui nebuvo nurodytos tokio vilkinimo priežastys“, – pastebima Seimo kontrolieriaus pažymoje.

Apie konstatuotą pažeidimą R. Šukys informavo Vyriausybės atstovę Vilniaus apskrityje Vildą Vaičiūnienę, su kuria buvo taip pat aptarti ir Seimo kontrolieriaus rekomendacijų įgyvendinimo ir tarpinstitucinio bendradarbiavimo klausimai.

„Atsižvelgus į 2017 metų daugiabučių namų gyventojų bendrojo naudojimo objektų valdytojų veiklos kontrolės ir priežiūros grafiką ir planuojamų atlikti daugiabučių namų gyventojų bendrojo naudojimo objektų kompleksinių patikrinimų kiekį matyti, kad Vilniaus rajono savivaldybės administracija tik per ketverius ar penkerius metus, galbūt, bent po vieną kartą patikrins visų Savivaldybės teritorijoje veikiančių jungtinės veiklos sutartimi įgaliotų namų prižiūrėtojų veiklą“, – pastebima Seimo kontrolieriaus išvadose.

Seimo kontrolierius atkreipė savivaldybės vadovų dėmesį į Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo išvadą, kad savivaldybės privalo vykdyti joms įstatymais numatytas funkcijas visa apimtimi, kuria šios yra joms priskirtos.

Seimo kontrolierius rekomendavo Vilniaus rajono merei teisės aktų nustatyta tvarka inicijuoti savivaldybės administracijos direktoriaus, o savivaldybės administracijos direktoriui – galimai ir kitų savivaldybės valstybės tarnautojų veiksmų įvertinimą, atlikti tarnybinius patikrinimus.

Konstatuota, kad Vilniaus rajono savivaldybės merė privalo nuolat kontroliuoti ir prižiūrėti savivaldybės administracijos darbuotojų veiklą įgyvendinant įstatymus, Vyriausybės ir savivaldybės tarybos sprendimus.

Pasiūlyta Vilniaus rajono savivaldybės merei užtikrinti savivaldybei priskirtos funkcijos vykdymą bei daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkų teisių ir teisėtų interesų įgyvendinimą.

Seimo kontrolieriai gina žmogaus teisę į gerą viešąjį administravimą, užtikrinantį žmogaus teises ir laisves, prižiūri, ar valdžios įstaigos vykdo pareigą tinkamai tarnauti žmonėms. Seimo kontrolieriai taip pat vykdo nacionalinę kankinimų prevenciją laisvės apribojimo vietose pagal Konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį, ar baudimą fakultatyvų protokolą. Seimo kontrolierių įstaiga – Nacionalinė žmogaus teisių institucija, akredituota Jungtinėse Tautose.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį