Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių60
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių96
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė763932

Naujienos

Seimo kontrolierius lankėsi Utenos socialinės globos namuose

2017 m. rugpjūčio 8 d.

 MG 8324Lankydamas Utenos socialinės globos namuose Seimo kontrolierius, įstaigos vadovas Augustinas Normantas domėjosi juose gyvenančių asmenų gyvenimo sąlygomis, vertino, kaip užtikrinamos juose žmogaus teisės.

Bendraudamas su gyventojais Seimo kontrolierius domėjosi, kaip įstaigoje organizuojamas  maitinimas, laisvalaikis bei užimtumas. Susitikęs su įstaigos darbuotojais gilinosi į problemas, su kuriomis jie susiduria atlikdami savo darbą.

Vertindami žmogaus teisių padėtį įstaigoje Seimo kontrolierių įstaigos Žmogaus teisių biuro darbuotojai domėjosi, kaip užtikrinamas gyventojų privatumas bei užimtumas namuose, ar sudaromos sąlygos gyventojams pasivaikščioti, ar sunkiai sergantiems gyventojams prieinamos reabilitacijos paslaugos, ar įrengta pagalbos iškvietimo sistema gyventojų kambariuose

Apžiūrėdamas Utenos socialinės globos namų pastatus Seimo kontrolierius atkreipė dėmesį į tai, kad kai kurie pastatų korpusai yra kritinės būklės, todėl neužtikrinamos lygiavertės sąlygos asmenų, gyvenančių renovuotose korpusuose atžvilgiu.

Išklausęs darbuotojų bei gyventojų Seimo kontrolierius A. Normantas pastebėjo, kad  įstaigoje, kurioje gyvena per tris šimtus gyventojų yra būtinas psichologo etatas: "Kai kuriems gyventojams reikalinga psichologinė pagalba, kuri šiuo yra sunkiai jiems prieinama". MG 8316

Lietuvos Respublikos Seimo kontrolieriai nuo 2014 m. sausio 1 dienos vykdo įstatymu jiems pavestą funkciją – nacionalinę kankinimų prevenciją laisvės apribojimo vietose pagal Europos konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį, ar baudimą fakultatyvų protokolą. Vykdydami šią funkciją, Seimo kontrolieriai nuolat stebi žmogaus teisių padėtį laisvės apribojimo vietose, tarp kurių ir globos įstaigos.

Seimo kontrolieriai gina žmogaus teisę į gerą viešąjį administravimą, užtikrinantį žmogaus teises ir laisves, prižiūri, ar valdžios įstaigos vykdo pareigą tinkamai tarnauti žmonėms. Seimo kontrolieriai taip pat vykdo nacionalinę kankinimų prevenciją laisvės apribojimo vietose pagal Konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį, ar baudimą fakultatyvų protokolą. Seimo kontrolierių įstaiga – Nacionalinė žmogaus teisių institucija, akredituota Jungtinėse Tautose.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį