Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių37
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių97
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė749777

Naujienos

Seimo kontrolierius Kroatijoje aptarė aktualiausius žmogaus teisių klausimus Europoje

2017 m. gegužės 13 d.

CRC 5503Viešėdamas Zagrebe, Kroatijoje, 2017 m. gegužės 11-12 dienomis Seimo kontrolierius Augustinas Normantas su Europos ombudsmenais ir nacionalinių žmogaus teisių institucijų vadovais konferencijoje „Grąžinkime žmogaus teises Europoje“ aptarė naujus iššūkius, su kuriais susiduria Europos šalių visuomenės.

Konferencijoje kalbėjęs Europos Tarybos žmogaus teisių komisaras Nils Muižnieks atkreipė svečių dėmesį, kad kai kuriose šalyse paplitęs nusistatymas prieš kitatikius ir kitataučius skatina neapykantą imigrantamas, gimdo įvairias iniciatyvas, nukreiptas prieš žodžio ir religijos laisvę.

Konferencijoje, organizuotoje Kroatijos ombudsmeno institucijos 25-metų veiklos minėjimo proga, didelis dėmesys skirtas žmogaus teisių ir ombudsmeno institucijų bendradarbiavimui, kalbėta apie iššūkius, su kuriais susiduria nacionalinės žmogaus teisių institucijos Lenkijoje, Vengrijoje, Turkijoje bei kitose šalyse.

Kroatijos ombudsmenė, Europos nacionalinių žmogaus teisių institucijų tinklo (ENNHRI) prezidentė Lora Vidovič atkreipė svečių dėmesį į vis ryškėjantį valstybių norą kištis į nepriklausomų žmogaus teisių institucijų veiklą, nepakantumą konstruktyviai kritikai ir pastebėjo, kad žodžio laisvė – demokratinės visuomenės garantas.

Kadenciją baigusi ESBO žiniasklaidos laisvės atstovė Dunja Mijatovic pastebėjo, kad žodžio laisvės suvaržymus autokratinių visuomenių vadovai mėgina pateisinti prisidengdami valstybės interesais, tačiau dar blogiau, esą D. Mijatovic, kai į žodžio laisvės pažeidimus nereaguoja demokratinių visuomenių vadovai.

 

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
+370 706 65138 (faks.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį