Naujienos

Mokiniai iš Europos šalių Seimo kontrolierių įstaigoje diskutavo apie žmogaus teises

2017 m. kovo 23 d.

17349717 1762631020664153 2489790814558367297 o2017 m. kovo 23 dieną Seimo kontrolierių įstaigos ir Užsienio reikalų ministerijos organizuotoje diskusijoje mokiniai iš aštuonių Europos šalių diskutavo apie žmogaus teises, didelį dėmesį skirdami po Antrojo pasaulinio karo priimtiems žmogaus teisių apsaugos principams ir tarptautiniams įsipareigojimams.

Sveikinimo žodį taręs Seimo kontrolierius Augustinas Normantas pastebėjo, kad žmogaus teisės nėra vien tik įstatymai, tačiau žmogaus teisės apima ir žmonių pažiūras, valstybių vykdomą politiką, kultūrinius bei socialinius visuomenės interesus.

Diskusijoje dalyvavę mokiniai iš Ispanijos, Lietuvos, Prancūzijos, Rumunijos, Graikijos, Turkijos, Portugalijos bei Italijos dalijosi mintimis apie Europos žmogaus teisių konvencijoje įtvirtinus žmogaus teisių apsaugos principus, diskutavo apie pagarbą kitoniškumui, lygybę ir lygiateisiškumą.

Renginį pradėjęs Mykolo Romerio Universiteto tarptautinės teisės profesorius Justas Žilinskas mokinių klausė, kodėl svarbu gerbti žmogaus teises, domėjosi, kaip užtikrinamos asmenų teisės jų šalyse, kalbėjo apie žmogaus teisių raidą bei veikiančius žmogaus teisių apsaugos mechanizmus pasaulyje.

Pristatydamas visuomeninio judėjimo „Baltosios pirštinės“ tikslus savanorių koordinatorius Povilas Gembickis mokiniams priminė apie visuomenės aktyvumo svarbą siekiant pagarbos žmogaus teisėms, o Užsienio reikalų ministerijos atstovas Matas Stankevičius mokinius supažindino su  pagrindiniais žmogaus teisių dokumentais bei kvietė prisiminti pagrindinius žmogaus teisių principus, įtvirtintus tarptautiniuose dokumentuose.

Prisimindama Jungtinėse Amerikos Valstijose kilusį judėjimą už lygiateisiškumą  kitokios rasės asmenims Žmogaus teisių stebėjimo instituto direktoriaus pavaduotoja Natalija Bitiukova pastebėjo, kad ir net ir demokratinėse visuomenėse susiduriama su iššūkiais užtikrinant žmogaus teises, todėl, jos įsitikinimu, pilietiniai judėjimai skatina valstybes siekti aukštesnių pagarbos žmogaus teisėms standartų.

Diskusija Seimo kontrolierių įstaigoje organizuota Vilniaus Salininkų gimnazijos iniciatyva pagal Erasmus plius projektą „Dalyvaujamoji kultūra – kelias į aktyvią europietišką pilietiškumą“. Diskusijoje žmogaus teisių ekspertai siekė atkreipti mokinių dėmesį į pilietiškumo svarbą puoselėjant Europos demokratines vertybes bei kuriant tvarią, demokratiniais principais, grįstą Europą.