Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių75
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių98
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė824041

Naujienos

Seimo kontrolierius Augustinas Normantas susitiko su Kauno apskrities globos įstaigų vadovais

2015 m. gegužės 11 d.

 MG 4860Seimo kontrolierius Augustinas Normantasir Seimo Žmogaus teisių biuro nariai gegužės 11 dieną, pirmadienįlankėsi Kaune, kur su Kauno apskrities globos įstaigų vadovais ir savivaldybių atstovais aptarė nacionalinės kankinimų prevencijos įgyvendinimo klausimus suaugusių globos įstaigose. 

Susitikime buvo pristatyta Seimo kontrolierių vykdoma nacionalinė kankinimų prevencija, aptarti nacionalinės kankinimų prevencijos institucijos įgaliojimai. Renginyje pristatyta patikrinimų metodika, žmogaus teisių padėties vertinimo ypatumai. Taip pat buvo apžvelgtos per 2014 metus nustatytos svarbiausios, sisteminės problemos, teiktos rekomendacijos ir tai, kaip įstaigoms sekėsi jas įgyvendinti.

Susitikime dalyvavo Kauno miesto savivaldybės administracija, Kauno apskrities globos įstaigų vadovai, Kauno apskrities savivaldybių ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Socialinių paslaugų priežiūros departamento atstovai.

Lietuvos Respublikos Seimo kontrolieriai nuo 2014 m. sausio 1 dienos vykdo įstatymu jiems pavestą funkciją – nacionalinę kankinimų prevenciją laisvės apribojimo vietose pagal Europos konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį, ar baudimą fakultatyvų protokolą. MG 4818

Vykdydami šią funkciją, Seimo kontrolieriai nuolat stebi žmogaus teisių padėtį laisvės apribojimo vietose. Seimo kontrolieriai 2014 metais atliko patikrinimus dėl žmogaus teisių padėties 10-yje suaugusiųjų socialinės globos įstaigų. 

Siekdamas kuo glaudžiau bendradarbiauti su suaugusiųjų socialinės globos įstaigomis ir socialinių paslaugų valdymo institucijomis bei veiksmingai vykdyti priskirtas nacionalinės kankinimų prevencijos funkcijas, Seimo kontrolierius Augustinas Normantas organizavo susitikimą globos institucijų vadovais ir savivaldybių darbuotojais, atsakingais už ilgalaikes socialinės globos paslaugas suaugusiems asmenims. 

Baigdamas vizitą Kaune, Seimo kontrolierius A. Normantas apsilankė Kauno kartų namuose, kur domėjosi unikaliu Lietuvoje projektu – po vienu stogu talpinančiu senyvo amžiaus asmenis ir jaunas mamas su vaikais. Seimo kontrolierius susitiko su šios įstaigos darbuotojais ir gyventojais, viešėjo Kauno kartų namų dienos centre, kuris suburia globos įstaigos ir savivaldybės bendruomenės gyventojus. 

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį