Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių69
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių98
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė824035

Naujienos

Seimo komtrolierius A. Normantas ir Seimo Žmogaus teisių komiteto nariai lankėsi Užsieniečių registracijos centre

2015 m. gegužės 6 d.

FullSizeRender-2Seimo kontrolierius, įstaigos vadovas Augustinas Normantas ir Seimo Žmogaus teisių komiteto nariai Zita Žvikienė, Marija Aušrinė Pavilionienė ir Ona Valiukevičiūtė lankėsi atvirų durų dienoje Užsieniečių registracijos centre Pabradėje.

Renginyje siekta susipažinti su centro veikla, stirpinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą sprendžiant pabėgėlių problemas. Užsieniečių registracijos centro vadovas Remigijus Volikas ir „Carito“ direktorius Linas Kukuraitis pasidžiaugė tarpinstitucinio bendradarbiavimo rezultatais.

Lankydamasis Užsieniečių registracijos centre 2014 metų vasarą A. Normantas parengė išvadas ir rekmendacijas dėl žmogaus teisių padėties Užsieniečių registracijos centre, kurias 2015 metų kovą pristatė Seime organziuotoje konferencijoje „Ar tik sulaikymas? Prieglobsčio prašytojų ir kitų užsieniečių sulaikymo Lietuvoje problemos ir iššūkiai“.

FullSizeRender-3Seimo kontrolierius džiaugėsi, kad Valstybės sienos apsaugos tarnybos vado ir Užsieniečių registracijos centro vadovo posityvus nusiteikimas šalinti žmogaus teisių pažeidimus Užsieniečių registracijos centre ir noras konstruktyviai bendradarbiauti įgyvendinant Seimo kontrolieriaus rekomendacijas – ženklas, kad ši institucija pasirengusi spręsti šiandienos iššūkius, su kuriais susiduria visa Europa.

Išklausę pristatymo apie reikalavimus, kuriuos įvardija Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2013/33/ES, nustatanti normas dėl tarptautinės apsaugos prašytojų priėmimo, Seimo kontrolierius su Seimo žmogaus teisių komiteto nariais apžiūrėjo suimtųjų korpusą, kuris, pasitelkus įvairius finansavimo šaltinius, yra remontuojamas iš esmės.

Vertinant 2014 m. pokyčius ir tendencijas Užsieniečių registracijos centre pastebėta, kad daugiau nei 50 proc. prieglobsčių prašytojų sudaro šeimos, ankstesniais metais šis rodiklis niekada nesiekdavo 20 proc. Šeimos apgyvendinamos kartu. 

Seimo kontrolieriai gina žmogaus teisę į gerą viešąjį administravimą, užtikrinantį žmogaus teises ir laisves, prižiūri, ar valdžios įstaigos vykdo pareigą tinkamai tarnauti žmonėms. Seimo kontrolieriai taip pat vykdo nacionalinę kankinimų prevenciją laisvės apribojimo vietose pagal Konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį ar baudimą fakultatyvų protokolą

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį