Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių54
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių96
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė820917

Naujienos

Seimo kontrolieriai su JT ambasadoriumi aptarė nacionalinės žmogaus teisių institucijos perspektyvas

2015 m. balandžio 16 d.

FullSizeRenderSeimo kontrolieriai Augustinas Normantas, Raimondas Šukys ir Lietuvos ambasadorius Jungtinėse Tautose (Ženevoje) Rytis Paulauskas 2015 metų balandžio 16 dieną, Seimo kontrolierių įstaigoje kalbėjosi apie žmogaus teisių problemas, aptarė nacionalinės žmogaus teisių institucijos perspektyvas Lietuvoje.

Susitikęs su Seimo kontrolieriais ambasadorius Jungtinėse Tautose (JT) R. Paulauskas domėjosi žmogaus teisių problemomis, aptarė nacionalinės žmogaus teisių institucijos steigimo procesus ir pasirengimą 2016 metais vyksiančiam periodinės žmogaus teisių ataskaitos svarstymui. 

2014 m. gegužės mėnesį JT Komitetas prieš kankinimą teigiamai įvertino Seimo kontrolierių įstaigos veiklą vykdant laisvės apribojimo vietų stebėseną ir paragino Lietuvos valdžios institucijas priimti reikiamus sprendimus dėl Nacionalinės žmogaus teisių institucijos įsteigimo Lietuvoje.

JT Komitetas prieš kankinimą atkreipė dėmesį į tai, kad Seimo kontrolierių įstaigai suteiktoms funkcijoms vykdyti buvo skirta nepakankamai žmogiškųjų išteklių ir lėšų, tad paragino Lietuvą priimti reikiamus sprendimus dėl nacionalinės žmogaus teisių institucijos statuso ir tinkamo finansavimo.Image-1

Seimo kontrolierių įsitikinimu, nacionalinės žmogaus teisių institucijos mandatas Seimo kontrolierių įstaigai suteiktų daugiau galimybių koordinuoti veiklą, bendradarbiauti su įvairiomis institucijomis ir organizacijomis sprendžiant žmogaus teisių problemas.

 „Seimo kontrolierių įstatymo pataisos suteiks Seimo kontrolieriams papildomus įgaliojimus žmogaus teisių srityje – atlikti žmogaus teisių ir laisvių padėties stebėseną ir analizę, rengti metines žmogaus teisių ir laisvių padėties ataskaitas, todėl šis susitikimas itin svarbus siekiant vieno svarbiausių Seimo kontrolierių veiklos tikslų“, – sakė Seimo kontrolierius, įstaigos vadovas A. Normantas.

Seimo kontrolieriai gina žmogaus teisę į gerą viešąjį administravimą, užtikrinantį žmogaus teises ir laisves, prižiūri, ar valdžios įstaigos vykdo pareigą tinkamai tarnauti žmonėms. Seimo kontrolieriai taip pat vykdo nacionalinę kankinimų prevenciją laisvės apribojimo vietose pagal Konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį ar baudimą fakultatyvų protokolą

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį