Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių47
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių96
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė820910

Naujienos

Bristolyje – apie kankinimų prevenciją

2015 m. sausio 9 d.

Seimo kontrolierių įstaigaSeimo kontrolierių įstaigos Žmogaus teisių biuro vyriausioji Deimantė Karužienė praėjusių metų pabaigoje dalyvavo Bristolio universiteto Žmogaus teisių įgyvendinimo centro ir Liudviko Boltzmano instituto organizuotame seminare „Kankinimų prevenciją vykdančių institucijų pateiktų rekomendacijų veiksmingesnis įgyvendinimas ir jo kontrolė Europos Sąjungoje“.

Seminare Seimo kontrolierių įstaigos Žmogaus teisių biuro darbuotoja domėjosi, kaip kitose nacionalinės kankinimo prevencijos funkcijas vykdančiose valstybėse vykdoma pateiktų rekomendacijų įgyvendinimo kontrolė, susipažino su gerąja praktika vykdant nacionalinės kankinimo prevenciją, pagal Jungtinių Tautų konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų ir nežmonišką ar žeminantį elgesį ar baudimą fakultatyvinį protokolą (OPCAT).

Seminarą pradėjo ir sveikinimo žodį tarė SPT pirmininkas profesorius Malkolmas Evansas. Savo kalboje profesorius pažymėjo, kad rekomendacijų įgyvendinimo kontrolė yra labai svarbus procesas, kuris suteikia informacijos, ar pateiktos rekomendacijos buvo įgyvendintos ir kaip tai buvo atlikta.

Seminaro dalyviai taip pat aptarė įvairius nacionalinės kankinimo prevencijos aspektus, tarp jų įgyvendinimo kontrolės planą, kuris padėtų užtikrinti efektyvų rekomendacijų vykdymą. Susitikime taip pat buvo kalbėta apie rekomendacijų įvairovę.

Seminare akcentuota, kad siekiant efektyvesnio rekomendacijų įgyvendinimo, pravartu į procesą įtraukti NVO ir visuomenę, į vizitus pakviesti ne tik valdžios institucijų atstovų ir (arba) teisėjų, kurie tiesiogiai gali daryti įtaką priimant sprendimus, susijusius su asmenų, kurių laisvė apribota, teisių padėtimi laisvės apribojimo vietose. Susitikime taip pat buvo diskutuota, kokių veiksmų reikėtų imtis, jei rekomendacijos neįvykdytos.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį