Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių44
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių96
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė829707

Naujienos

Lukiškių tardymo izoliatoriuje–kalėjime musulmonams penktadieniais bus leidžiama atlikti kolektyvines religines apeigas

2014 m. spalio 30 d.

 MG 0058Lukiškių tardymo izoliatoriaus–kalėjimo (TI–K) direktorius Viktoras Davidenko leis islamo religiją išpažįstantiems asmenims kartu su kitais suimtaisiais atlikti kolektyvines religines apeigas dalyvaujant sunitų bendrijos nariui. Tokį sprendimą Lukiškių TI–K vadovas priėmė po sėkmingo Seimo kontrolieriaus Augustino Normanto tarpininkavimo, kai šis kreipėsi į Lukiškių TI–K vadovą.

Gavęs suimtojo A. B. skundą, kuriame suimtasis skundžiasi dėl jam Lukiškių TI–K nesudaromų sąlygų penktadieniais atlikti kolektyvines religines apeigas, Seimo kontrolierius paprašė Lukiškių TI–K vadovo apsvarstyti galimybę pakoreguoti Lukiškių TI–K laikomų suimtųjų dienotvarkę taip, kad būtų užtikrinta galimybė išpažįstantiems islamo religiją penktadieniais atlikti kolektyvines religines apeigas.

Reaguodamas į A. Normanto tarpininkavimą sprendžiant žmogaus tikėjimo bei religinių apeigų laisvės klausimus, Lukiškių TI–K vadovas pakvietė į įkalinimo įstaigą musulmonų sunitų bendrijos atstovą, kuris administraciją supažindino su musulmonų tikėjimo religiniais aspektais.

Lankydamasis Lukiškių TI–K, musulmonų sunitų bendrijos atstovas įkalinimo įstaigos vadovams nurodė, kad penktadieniais atvykęs į Lukiškių TI–K gali atlikti religines apeigas jei bus ne mažiau nei trys išpažįstantys islamo religiją ir pageidaujantys religines apeigas atlikti kartu su kitais sunitais.

Spręsdami pareiškėjų įvardytas problemas, Seimo kontrolieriai neretai pasinaudoja tarpininkavimo institutu. Tarpininkaudami tarp pareikėjo ir suinteresuotos institucijos, Seimo kontrolieriai, nenagrinėdami skundo iš esmės, kreipiasi į suinteresuotos institucijos vadovą su prašymu spręsti pareiškėjo skunde nurodytas problemas.

„Seimo kontrolierių tarpininkavimas tarp visuomenės ir valdžios institucijų atveria daugiau galimybių lanksčiau spręsti kilusius ginčus. Be to, spartėja ginčų nagrinėjimo procesas, didėja dėl jų priimamų sprendimų efektyvumas ir sudaromos sąlygos greičiau pasiekti socialinę taiką“, – apie Seimo kontrolierių tarpininkavimą kalbėjo A. Normantas.

Penktadienio malda musulmonams lygiai svarbi kaip katalikams sekmadieninės, o judėjams – šeštadieninės apeigos. Musulmonai švenčia penktadienį, žydai – šeštadienį, krikščionys – sekmadienį.

Seimo kontrolieriai gina žmogaus teisę į gerą viešąjį administravimą, užtikrinantį žmogaus teises ir laisves, prižiūri, ar valdžios įstaigos vykdo pareigą tinkamai tarnauti žmonėms. Seimo kontrolieriai taip pat vykdo nacionalinę kankinimų prevenciją laisvės apribojimo vietose pagal Konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį ar baudimą fakultatyvų protokolą.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį