Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių84
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių96
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė807738

Naujienos

Seimo kontrolierius ir JT Vyriausiojo pabėgėlių komisaro atstovė Lietuvoje sutarė bendradarbiauti

2014 m. spalio 7 d.

10710256 1392711750989417 5176140383710945074 o2014 metų spalio 7 dieną Seimo kontrolierius Augustinas Normantas ir Jungtinių Tautų (JT) Vyriausiojo pabėgėlių komisaro atstovė Lietuvoje Renata Kuleš sutarė bendradarbiauti šalinant žmogaus teisių pažeidimus prieglobsčio prašytojų srityje.

Susitikusi su Seimo kontrolieriumi A. Normantu, Vyriausiojo pabėgėlių komisaro atstovė Lietuvoje domėjosi Seimo kontrolierių įstaigos vykdoma nacionaline kankinimų prevencija ir nustatytais žmogaus teisių pažeidimais Užsieniečių registracijos, Pabėgėlių priėmimo centruose bei pasienio užkardose.

Seimo kontrolierių įstaigos Žmogaus teisių biuro patarėjas, laikinai einantis biuro vadovo funkcijas Juras Taminskas Jungtinių Tautų Vyriausiojo pabėgėlių komisaro atstovei pristatė nacionalinę kankinimų prevencijos programą, aptarė Seimo kontrolieriaus pateiktų rekomendacijų dėl pažeidimų šalinimo įgyvendinimo procedūras.

„Mes nuolatos stebime ir vertiname, kaip praktiškai įgyvendinamos rekomendacijos. Sulaukę raštiško atsakymo dėl Seimo kontrolieriaus rekomendacijų įgyvendinimo neretai vykstame į vietą įsitikinti, ar Seimo kontrolieriaus rekomendacijos yra įgyvendintos, ar įgyvendintos tinkamai“, – susitikime kalbėjo A. Normantas.

Seimo kontrolierių įstaigoje vykusiame pasitarime taip pat buvo kalbama apie galimybes bendradarbiauti atliekant žmogaus teisių padėties stebėseną pasienio užkardose. Jungtinių Tautų Vyriausiojo pabėgėlių komisaro atstovė Lietuvoje R. Kuleš supažindino Seimo kontrolierių su JT Pasauline strategija sulaikymo klausimais.

2014 metų pradžioje Seimo kontrolierių įstaigai suteikti įgaliojimai vykdyti nacionalinę kankinimų prevenciją laisvės apribojimo vietose pagal Konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį ar baudimą fakultatyvų protokolą (OPCAT).

Lietuvoje veikia per 400 laisvės suvaržymo vietų. Tai ne tik kalėjimai, tardymo izoliatoriai pataisos namai ar areštinės, bet ir psichiatrijos įstaigos, pasienio užkardos, socialinės globos namai.

Seimo kontrolierių įstatyme įtvirtinta Seimo kontrolieriaus teisė bet kuriuo paros metu įeiti į patalpas, kur ištisą parą laikomi asmenys. 2014 metų pradžioje Seimo kontrolierių įstaigai Seimas suteikė mandatą vykdyti nacionalinę kankinimų prevenciją laisvės apribojimo vietose pagal Konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį ar baudimą fakultatyvų protokolą.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį