Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių48
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių97
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė800882

Naujienos

Seimo kontrolieriai prezidentūroje kalbėjosi apie Nacionalinę žmogaus teisių instituciją

2014 m. liepos 17 d.

Augustinas Normantas2Seimo kontrolieriai Augustinas Normantas, Raimondas Šukys ir Lietuvos Respublikos Prezidentės patarėjos Jovita Neliupšiene, Indrė Pukanasytė bei Lietuvos ambasadorius Jungtinėse Tautose (JT) Rytis Paulauskas 2014 metų liepos 15 dieną, antradienį Lietuvos Respublikos prezidentūroje aptarė nacionalinės žmogaus teisių institucijos statuso Seimo kontrolierių įstaigai suteikimo galimybes.

Gegužės mėnesį JT Komitetas prieš kankinimą teigiamai įvertino Seimo kontrolierių įstaigos veiklą vykdant laisvės apribojimo vietų stebėseną ir paragino Lietuvos valdžios institucijas priimti reikiamus sprendimus dėl Nacionalinės žmogaus teisių institucijos įsteigimo Lietuvoje.

JT Komitetas prieš kankinimą atkreipė dėmesį į tai, kad Seimo kontrolierių įstaigai suteiktoms funkcijoms vykdyti buvo skirta nepakankamai žmogiškųjų išteklių ir lėšų, tad paragino Lietuvą priimti reikiamus sprendimus dėl nacionalinės žmogaus teisių institucijos statuso ir tinkamo finansavimo.

Seimo kontrolieriaus R. Šukio įsitikinimu, nacionalinės žmogaus teisių institucijos mandatas Seimo kontrolierių įstaigai suteiktų daugiau galimybių koordinuoti veiklą, bendradarbiauti su įvairiomis institucijomis ir organizacijomis sprendžiant žmogaus teisių problemas:

„Šis susitikimas – mūsų darbo tąsa. Pavasarį buvom susitikę su nevyriausybinėmis organizacijomis. Belieka tikėtis, kad Seimo kontrolierių įstatymo nauja redakcija netrukus bus priimta ir žmogaus teisių klausimams pagaliau bus skiriamas deramas dėmesys“, – sakė jis. MG 0811b

Seimo kontrolierių veiklos tikslas – tapti nacionaline žmogaus teisių institucija – vis dar nepasiektas.

„Seimo kontrolierių įstatymo pataisos suteiks Seimo kontrolieriams papildomus įgaliojimus žmogaus teisių srityje – atlikti žmogaus teisių ir laisvių padėties stebėseną ir analizę, rengti metines žmogaus teisių ir laisvių padėties ataskaitas, todėl šis susitikimas itin svarbus siekiant vieno svarbiausių Seimo kontrolierių veiklos tikslų“, – sakė Seimo kontrolierių įstaigos vadovas, Seimo kontrolierius A. Normantas.

Seimo kontrolieriai gina žmogaus teisę į gerą viešąjį administravimą, užtikrinantį žmogaus teises ir laisves, prižiūri, ar valdžios įstaigos vykdo pareigą tinkamai tarnauti žmonėms. Seimo kontrolieriai taip pat vykdo nacionalinę kankinimų prevenciją laisvės apribojimo vietose pagal Konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį ar baudimą fakultatyvų protokolą

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį