Naujienos

Lietuvoje viešės Šiaurės ir Baltijos šalių ombudsmenai

imagesBirželio 12–13 dienomis Lietuvoje viešės Šiaurės ir Baltijos šalių ombudsmenai ir jų atstovai.  2002-aisias organizuotas vienas pirmųjų Baltijos šalių ombudsmenų susitikimų Lietuvoje, šį kartą išaugs į Šiaurės ir Baltijos šalių ombudsmenų susitikimą.

Į Lietuvą atvyksta Norvegijos, Švedijos, Suomijos bei kaimyninių šalių – Estijos, Latvijos ir Lenkijos ombudsmenai ir jų atstovai.

Lankydamiesi Lietuvoje, Šiaurės ir Baltijos šalių ombudsmenai ar jų atstovai kalbės apie kankinimų prevenciją laisvės apribojimo vietose pagal Konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį ar baudimą fakultatyvų protokolą (OPCAT).

„Nuo 2014 metų pradžios Seimo kontrolierių įstaigai suteiktas mandatas vykdyti nacionalinę kankinimų prevenciją laisvės apribojimo vietose, todėl Šiaures ir Baltijos šalių ombudsmenų patirtis vykdant laisvės apribojimo vietų stebėseną mums itin naudinga“, – sakė Seimo kontrolierius, Seimo kontrolierių įstaigos vadovas Augustinas Normantas.

Birželio 12 dieną Seimo kontrolierių įstaigoje svečiai skaitys pranešimus apie vizitų laisvės apribojimo vietose rūšis, jų planavimą, komandos sudėtį ir ekspertų įtraukimą, o prof. Dainius Pūras svečius supažindins su žmogaus teisių pažeidimų prevencija socialinės globos ir psichiatrijos įstaigose.

Birželio 13 dieną Šiaurės ir Baltijos šalių ombudsmenai ir jų atstovai lankysis Lukiškių tardymo izoliatoriuje kalėjime ir Vilniaus pataisos namuose, kur susipažins su nuteistųjų ir kaltinamųjų laikymo sąlygomis, įstaigų prieinamumu fizinę negalią turintiems asmenims.

Apibendrindamas susitikimą Teisingumo viceministras Saulius Stripeika svečius supažindins su „Įkalinimo įstaigų tinklo reforma“ ir atsakys į svečių klausimus apie įkalinimo įstaigų reformos eigą bei problemas. 

Seimo kontrolieriai gina žmogaus teisę į gerą viešąjį administravimą, užtikrinantį žmogaus teises ir laisves, prižiūri, ar valdžios įstaigos vykdo pareigą tinkamai tarnauti žmonėms. Seimo kontrolieriai taip pat vykdo nacionalinę kankinimų prevenciją laisvės apribojimo vietose pagal Konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį ar baudimą fakultatyvų protokolą.

 

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
+370 706 65138 (faks.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį