Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių64
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių97
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė749804

Naujienos

PRADEDAMAS SEMINARŲ CIKLAS VALSTYBĖS TARNAUTOJAMS

Rytoj, rugsėjo 26 d., tęsiant 2013-iesiems Europos piliečių metams paminėti skirtus renginius, Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierių įstaigoje pradedamas seminarų valstybės tarnautojams ciklas „Piliečių teisės ir viešojo administravimo subjektų pareigos“.

„Siekiame priminti valstybės tarnautojams apie žmogaus teises, Europos sąjungos piliečių teises, Konstitucijoje įtvirtintą pareigą tinkamai tarnauti kiekvienam žmogui, taip pat supažindinti pareigūnus su įstaigoje gaunamais gyventojų skundais dėl labiausiai pažeidžiamų žmogaus teisių ir laisvių bei Seimo kontrolierių pateiktomis ir įgyvendintomis rekomendacijomis“ – renginio idėją ir turinį įvardijo Seimo kontrolierių įstaigos vadovas, Seimo kontrolierius Augustinas Normantas.

Seminarų valstybės tarnautojams ciklas susidės iš trijų dalių, skirtų įvairių viešojo administravimo subjektų atstovams, o temos buvo parinktos pagal gyventojų skunduose nurodytas problemas ir jų aktualumą. Seminaruose taip pat dalyvaus nevyriausybinių organizacijų (NVO) ir suinteresuotos visuomenės atstovai, pristatysiantys problemas, dėl kurių, jų manymu, yra pažeidžiamos piliečių teisės, bei pateiksiantys savo siūlymus, kaip šias problemas spręsti. Seminarai bus rengiami kiekvieno mėnesio paskutinį ketvirtadienį.

„Svarbiausia piliečių ir viešojo administravimo subjektų darniam tarpusavio bendradarbiavimui teisė yra teisė į tinkamą viešąjį administravimą. Būtent dėl šios teisės tinkamo užtikrinimo bus diskutuojama visuose trijuose seminarų ciklo etapuose. Pagal seminaruose dalyvausiančių viešojo administravimo subjektų veiklos sritis atitinkamai aptarsime ir kitas piliečių teises“, – pažymėjo Seimo kontrolierių įstaigos Žmogaus teisių biuro vadovas Arminas Lydeka.

 

Pirmajame, šį ketvirtadienį vyksiančiame, seminare „Teisė į nuosavybę – Nacionalinės žemės tarnybos funkcijos“ bus aptariami probleminiai klausimai, kylantys įgyvendinant piliečių nuosavybės teises. Seimo kontrolierių įstaigos atstovai – Seimo kontrolieriaus vyriausiasis patarėjas Martynas Vasiliauskas ir Žmogaus teisių biuro vyriausiasis specialistas Juras Taminskas šiame seminare kalbės apie teisę į tinkamą viešąjį administravimą bei pristatys aktualiausias problemas, nurodytas piliečių skunduose dėl Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos veiklos. Nacionalinės žemės tarnybos direktorius Vitas Lopinys paaiškins seminaro dalyviams, su kokiais iššūkiais susiduria tarnyba, nagrinėdama piliečių kreipimusis. Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Žemės ir išteklių politikos departamento direktorius Audrius Petkevičius aptars teisės į nuosavybę gynimo teisinio reguliavimo teorinius ir praktinius aspektus. Seminare taip pat dalyvaus Lietuvos Respublikos Seimo Žmogaus teisių bei Kaimo reikalų komitetų atstovai.

Kristina Brazevič

Seimo kontrolierių įstaigos

Žmogaus teisių biuro patarėja

Tel. 8 706 65129, el. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Seimo kontrolierių veiklos tikslas – ginti žmogaus teisę į gerą viešąjį administravimą, užtikrinantį žmogaus teises ir laisves, prižiūrėti, ar valdžios įstaigos vykdo pareigą tinkamai tarnauti žmonėms.

 

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
+370 706 65138 (faks.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį